Apeldoorn, Utrecht en Breda genomineerd voor meest speelvriendelijke gemeente

donderdag 13 maart 2025
Apeldoorn, Utrecht en Breda zijn genomineerd voor de Jantje Beton Prijs 2025. Dit jaar staat het thema speelvriendelijkheid centraal. De vakjury koos deze steden vanwege hun bijzondere inzet op het creëren van een speelvriendelijke omgeving voor kinderen.

Michelle Cramwinkel, projectleider bij Jantje Beton, licht toe waarom juist deze drie gemeenten zijn genomineerd: "De aanmeldingen voor de Jantje Beton Prijs, die dit jaar specifiek inzoomt op het thema speelvriendelijkheid, zijn beoordeeld op basis van tien thema's voor speelvriendelijkheid. Voor deze editie van de prijs is specifiek gekeken wat gemeenten extra doen op het gebied van sociale veiligheid."

De vakjury van Jantje Beton heeft specifiek de gemeenten Apeldoorn, Breda en Utrecht genomineerd omdat zij op dit gebied extra goed bezig zijn. "Bij sociale veiligheid kun je bijvoorbeeld denken aan hoe veilig kinderen zich voelen op een bepaalde plek, of er toezicht is op speelplekken of een buurtsportcoach aanwezig is." De uiteindelijke winnaar wordt gekozen door een kinderjury. De uitreiking vindt plaats op 10 april plaats bij de vorige winnaar van de prijs, gemeente Gouda.

Meer informatie over de Jantje Beton Prijs vind je op de website

Lees ook: Gemeente Gouda wint Jantje Beton Prijs voor meest speelvriendelijke gemeente van Nederland

Meer artikelen met dit thema

De speelzijdige stad: hoe we onze steden speelser en beweegvriendelijker maken

6 mrt om 09:26 uur

In een tijd waarin kinderen minder buitenspelen en steden steeds drukker worden, is het belangrijker dan ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterberging in de wegfundering: ruimtebesparend en effectief

20 mrt om 08:45 uur

Door waterberging in de wegfundering te integreren, ontstaat er bovengronds meer ruimte voor andere functies.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een groener dorpsplein als podium voor Geffen

19 mrt om 08:33 uur

We zien het meer en meer, versteende dorps- of stadspleinen die worden omgetoverd in een groene verblijfsruimte…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »
flash_onNieuws

CROW vraagt om feedback op vernieuwd IMBOR

12 mrt om 09:33 uur

CROW heeft een nieuwe versie van het Informatiemodel Beheer Openbare Ruimte (IMBOR) ontwikkeld en legt deze ter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

10 mrt om 08:44 uur

Schoolpleinen bieden vaak meer mogelijkheden dan alleen een speelplek voor kinderen. Van vergroening tot…

Lees verder »

Speeltoestel in Haarlem krijgt tweede leven dankzij duurzame renovatie

6 mrt om 09:05 uur

In Haarlem is een innovatieve en circulaire aanpak toegepast om een speeltoestel op het Flevoplein een tweede…

Lees verder »