Nieuw Spuikwartier krijgt groen plein met waterpartij

donderdag 10 maart 2016
timer 1 min
Het Spuikwartier in Den Haag wordt vernieuwd en voorzien van een aantrekkelijk verblijfsklimaat, onder meer door een nieuw onderwijs- en cultuurcomplex (OCC). Voor dit complex komt ook een nieuw, groen Spuiplein met een waterpartij en eromheen een hotel, winkels en meer dan 400 woningen.

Het Spuikwartier wordt niet geheel volgebouwd, zo verzekert gemeente Den Haag. Samen met het OCC omvat het bouwprogramma zestig procent van wat het bestemmingsplan toelaat. Het aantal vierkante meters aan buitenruimte neemt dus toe. VolkerWessels gaat het Spuikwartier ontwikkelen.


In het woningbouwprogramma is ook ruimte gevonden om 88 sociale huurwoningen te realiseren. Het nadelig effect hiervan op de grondopbrengst kan worden gecompenseerd uit de middelen die in het coalitieakkoord juist voor dit doel zijn vrijgemaakt: goede en betaalbare woningen realiseren voor mensen met een smalle beurs.


Nu het plan voor herontwikkeling van het Spuikwartier steeds vastere vormen begint te krijgen, wordt ook de grondexploitatie herzien. De grondexploitatie blijft binnen de afgesproken financiële kaders.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »