Nieuw Spuikwartier krijgt groen plein met waterpartij

donderdag 10 maart 2016
timer 1 min
Het Spuikwartier in Den Haag wordt vernieuwd en voorzien van een aantrekkelijk verblijfsklimaat, onder meer door een nieuw onderwijs- en cultuurcomplex (OCC). Voor dit complex komt ook een nieuw, groen Spuiplein met een waterpartij en eromheen een hotel, winkels en meer dan 400 woningen.

Het Spuikwartier wordt niet geheel volgebouwd, zo verzekert gemeente Den Haag. Samen met het OCC omvat het bouwprogramma zestig procent van wat het bestemmingsplan toelaat. Het aantal vierkante meters aan buitenruimte neemt dus toe. VolkerWessels gaat het Spuikwartier ontwikkelen.


In het woningbouwprogramma is ook ruimte gevonden om 88 sociale huurwoningen te realiseren. Het nadelig effect hiervan op de grondopbrengst kan worden gecompenseerd uit de middelen die in het coalitieakkoord juist voor dit doel zijn vrijgemaakt: goede en betaalbare woningen realiseren voor mensen met een smalle beurs.


Nu het plan voor herontwikkeling van het Spuikwartier steeds vastere vormen begint te krijgen, wordt ook de grondexploitatie herzien. De grondexploitatie blijft binnen de afgesproken financiële kaders.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterkunst in ere hersteld: hoe de Hans Petri fontein nieuw leven kreeg

19 nov om 08:24 uur

Een vergeten fontein, een vervallen kunstwerk en een stad die op zoek was naar een nieuwe invulling. Dankzij de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »