Nieuwe botsvriendelijke lichtmast 100NE3/360

vrijdag 21 maart 2014
timer 2 min
Er komt binnenkort een nieuwe botsvriendelijke lichtmast van Valmont Structures B.V. op de markt. De nieuwe lichtmast valt onder de reeks Omnisafe Pole 100NE3/360, die van alle kanten aanrijdbaar is.

Nieuwe lichtmast

De nieuwe lichtmast van Valmont Structures is gemaakt van aluminium en is gepatenteerd, 100NE3 gecertificeerd en conform de norm 12767. De mast is in verschillende lengtes vekrijgbaar, van vier tot twaalf meter lengte. De maximale lengte van de uitlegger is 1500mm en de mast heeft een uitbuiging van maximaal 6% in plaats van de traditionele uitbuiging van 10% voor aluminium masten. 

 

Omnisafe Pole reeks

De Omnisafe Pole reeks heeft een gepatenteerde afschuifkoppeling. Normaliter wordt in een botsproef uitgegaan van een bepaalde aanrijdhoek. Met de Onmisafe Pole is de mast getest en vanuit alle kanten aanrijdbaar, waarbij de koppeling op de juiste wijze zal afschuiven. Deze botsvriendelijke lichtmasten zijn zo geconstrueerd dat deze bij een aanrijding direct van de voet afschuift, onafhankelijk van de aanrijdhoek.

Uit onderzoek blijkt dat de masten op zowel 35 km/h als op 100 km/h, in de hoogste veiligheidsnorm vallen van 100NE3 en 35NE3. Door middel van het rondom Omnisafe Pole systeem is de kans op letsel voor inzittenden bij een aanrijding met een lichtmast tot het minimum beperkt.


Kijk voor meer informatie op de website van Valmont Structures B.V.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Smart lighting: zijn we er klaar mee?

14 jul om 08:53 uur

Ieder jaar peilt branchevereniging OVLNL onder gemeenten en marktpartijen hoe zij tegen ontwikkelingen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tiende OVL-monitor biedt inzicht in ontwikkelingen branche openbare verlichting

7 jul om 10:56 uur

Jaarlijks monitort en rapporteert de stichting OVLNL in de OVL-monitor de stand van zaken in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »
rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hoewel in Hengelo pas 60 procent van de openbare verlichting slim en verled is, heeft de gemeente toch al de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »

Schréder neemt Edge Machines over

25 jun om 09:41 uur

Schréder, wereldwijd leider in slimme buitenverlichtingsoplossingen, kondigt de overname aan van het…

Lees verder »