Nu experimenteren in Rotterdam voor de stad van morgen

woensdag 5 juli 2017
timer 2 min
Rotterdam experimenteert om de mogelijkheden voor ‘de stad van morgen’ te onderzoeken. PARK(ing) Day, Happy Streets, fietsvlonders of het Flying Grass Carpet. Het zijn allemaal voorbeelden van aanpassingen waarbij steeds een tijdelijk ander gebruik van een plein, een straat of een parkeerplaats centraal staat. Deze projecten zijn onderdeel van het Places for people experimenten programma.

Het doel van de gemeente is om plekken in de Rotterdamse binnenstad te verbeteren. De experimenten laten op korte termijn de effecten van nieuwe situaties zien en testen de mogelijkheden voor de toekomst.

Samen de stad maken

Bij alle projecten is er sprake van samenwerking. Geen opgelegde plannen vanuit de gemeente. De plannen komen samen, daar waar actieve bewoners, ondernemers en de gemeente elkaar ontmoeten en samen de stad maken. Daarbij gaat het niet alleen om de (middel)lange termijn ambitie van de gemeente. Maar om de ‘energie’ uit de stad. Waar willen bewoners of ondernemers zelf aan de slag?

Lange termijn doelen en korte termijn acties

Make it Happen, zo benoemt Rotterdam de experimentele aanpak. De veranderingen zijn altijd gekoppeld aan de lange termijn doelen van de gemeente zoals de Binnenstad als City Lounge en het Stedelijk Verkeersplan. Mensen staan centraal, met steeds meer ruimte voor voetgangers en fietsers. Het verbeteren van de luchtkwaliteit, verkeersveiligheid en prettige routes spelen een belangrijke rol.

 

Rotterdam heeft een PDF gemaakt met een overzicht van de experimenten die zijn uitgevoerd. Laat u inspireren door het document. U kunt het hier downloaden

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden in een

4 dec om 09:32 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

28 nov om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als rioolbeheerder bepaal jij hoe circulair de openbare ruimte wordt

26 nov om 08:00 uur

Gaat de straat open voor rioleringswerkzaamheden? Grijp deze kans om uitdagingen als circulariteit, de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »