Oprichting Lichtontwerp Nederland

woensdag 4 januari 2017
timer 2 min
In navolging van landen om ons heen hebben onafhankelijke lichtontwerpers in Nederland zich nu ook verenigd. Lichtontwerp Nederland beoogt het lichtontwerp de aandacht te geven die het verdient. Omdat juist licht bijdraagt aan comfort, beleving en welzijn in de leefomgeving.

In Lichtontwerp Nederland hebben de onafhankelijke lichtontwerpers van Nederland zich verenigd. Op 11 januari presenteert de organisatie zich aan geïnteresseerden op een bijeenkomst in Amsterdam.

 

Siegrid Siderius is één van de initiatiefnemers van het platform. "Bewustwording is het voornaamste doel van Lichtontwerp Nederland", licht ze toe. "In navolging van succesvolle platforms in het buitenland hebben we gemeend dat we ons ook in Nederland moeten verenigen. In de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Azië is lichtontwerp een standaard onderdeel van projecten. In Nederland is dat niet zo. Lichtontwerpers zitten ook een beetje verstopt in andere bedrijven, tot op heden waren we niet georganiseerd."

 

Met de oprichting van Lichtontwerp Nederland wordt tevens een Chapter opgericht van de International Association of Lighting Designers (IALD). Een gerenommeerde internationale organisatie met veel kennis en middelen. 


Siderius is al enige tijd bezig met het opzetten van een Nederlandse organisatie voor lichtontwerpers. "Ik kon wel elke keer in mijn eentje blijven roepen hoe belangrijk lichtontwerp is, maar een grotere groep heeft veel meer impact. Er is altijd licht. Het is zo vanzelfsprekend, dat men niet eens weet dat je het kunt ontwerpen en optimaliseren. Dat geldt voor kunstlicht, maar ook voor daglicht. Er is veel meer mogelijk dan we denken”

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Jaarlijkse monitor biedt inzicht in wereld openbare verlichting

22 apr om 10:56 uur

Jaarlijks monitort en rapporteert de stichting OVLNL in de OVL-monitor de stand van zaken in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Energiezuinige en vleermuisvriendelijke verlichting in RijswijkBuiten

14 apr om 09:23 uur

Tussen het centrum van Rijswijk en Delft bouwt de gemeente Rijswijk sinds 2013 samen met ontwikkelaars aan…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

De tien lessen van smart lighting

3 feb om 14:15 uur

Bij het verslimmen van je openbare verlichting gaat het niet primair om slimme techniek, al klinkt het wel zo.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verlichting als brug tussen heden en verleden

17 jan om 15:11 uur

Monumentale bruggen zijn niet alleen functionele verbindingen, ze zijn ook iconen van ons cultureel erfgoed en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer aandacht voor comfort en sensorbedieningen

8 jan om 08:44 uur

Traditionele lichtbronnen zijn zo langzamerhand volledig uit het straatbeeld verdwenen. Ledverlichting heeft…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken is voor een toekomstbestendig beheer steeds belangrijker

29 nov 2024

In de rubriek 'Vijf vragen aan' bieden we makers van de openbare ruimte de mogelijkheid om elkaar vragen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Quooker zorgt voor ruimte(s) om te groeien

27 nov 2024

In Ridderkerk wordt momenteel op het gloednieuwe bedrijventerrein Nieuw Reijerwaard een duurzaam bedrijfspand…

Lees verder »