Pingoruïne wordt speelveld

maandag 6 augustus 2012
timer 2 min
Eind vorig jaar heeft gemeente Noordenveld een ontwerpwedstrijd uitgeschreven voor het inrichten van een speelplaats in de wijk Roderveld IV in Roden. Een groot deel van de speelplek is gerealiseerd in een pingoruïne*. 

Pingoruïne wordt speelveld

 

Beschermde status


Door de beschermde status van de pingoruïne werden een aantal eisen gesteld ten aanzien van het ontwerp. In de pingoruïne mag niet dieper dan 50cm. diep gegraven worden om onderliggende grondlagen niet aan te tasten. Daarnaast moet de speelplek als een landschappelijk geheel worden vormgegeven.

Drie ontwerpen


De gemeente heeft drie gespecialiseerde partijen gevraagd om een ontwerp te maken. Hiervoor hebben Boer Speeltoestellen en BTL de handen ineengeslagen. Samen hebben zij een ontwerp gemaakt waarin Spelen in ’t Groen en diverse speeltoestellen gecombineerd zijn tot één ontwerp. Uitgangspunt hierbij is dat kleine kinderen (tot 4 jaar) en oudere kinderen zich naar hartenlust kunnen uitleven.

Inwoners kiezen ontwerp


De inwoners van de nieuwe wijk hebben naar aanleiding van een presentatie-avond gestemd op de drie ontwerpen. Uiteindelijk is gekozen voor het ontwerp van Boer Speeltoestellen en BTL. Maar liefst 80% van de kinderen en ouders kozen voor dit ontwerp. Het winnende ontwerp onderscheidt zich onder andere door de aanleg van een ringvormige wal om de pingoruïne en de toevoeging van een familieschommel. Begin juli werd het gehele traject afgerond met de oplevering van het speelveld.

*Een pingo is een bolvormige heuvel die ontstaat in een gebied met permafrost waar door het uitzetten van bevriezend grondwater (hydrostatische druk) een laag bevroren grond wordt opgetild. Als het klimaat warmer wordt, bijvoorbeeld aan het einde van een ijstijd, blijft van een pingo een cirkelvormig meer of krater over die pingoruïne wordt genoemd. Veel pingoruïnes worden na het afsmelten van het ijs langzaam gevuld met veen.  

 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec om 08:00 uur

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec om 08:30 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden in een

4 dec om 09:32 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Kenny Kersjes

3 dec om 09:59 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »