Primeur voor Schiedam met oranje ledverlichting

maandag 8 februari 2016
timer 1 min
De Schiedamse Burgemeester Knappertlaan is onlangs voorzien van nieuwe ledverlichting. De nieuwe lampen geven exact dezelfde kleur als de oude verlichting. Een primeur.

In het voorjaar van 2015 werd een proef gedaanmet de nieuwe verlichitng, inmiddels is het project afgerond en staat een tweede op het punt van beginnen. 

 

De gemeente zocht naar een energiezuinige oplossing, maar dan in dezelfde lichtkleur. Innolumis uit Amersfoort verzorgde de nieuwe lichtoplossing. Voordeel is dat deze veel energiezuiniger is dan de oude en ook meer kleuren op straat waargenomen kunnen worden wat de veiligheid ten goede komt. Zo signaleren sensoren, kleine kastjes op de lantaarnpalen, verkeer waardoor de verlichting tijdelijk feller gaat branden. Hiermee is de gemeente Schiedam een van de koplopers in Nederland met deze bijzondere kleur ledverlichting en de eerste die het op deze schaal toepast.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Smart lighting: zijn we er klaar mee?

14 jul om 08:53 uur

Ieder jaar peilt branchevereniging OVLNL onder gemeenten en marktpartijen hoe zij tegen ontwikkelingen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tiende OVL-monitor biedt inzicht in ontwikkelingen branche openbare verlichting

7 jul om 10:56 uur

Jaarlijks monitort en rapporteert de stichting OVLNL in de OVL-monitor de stand van zaken in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »
rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hoewel in Hengelo pas 60 procent van de openbare verlichting slim en verled is, heeft de gemeente toch al de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »

Schréder neemt Edge Machines over

25 jun om 09:41 uur

Schréder, wereldwijd leider in slimme buitenverlichtingsoplossingen, kondigt de overname aan van het…

Lees verder »