Rotterdamse Agniesebuurt beter bestand tegen heftige regenval

dinsdag 21 juni 2016
timer 2 min
De komende jaren wordt de Agniesebuurt in Rotterdam klimaatbestendig gemaakt door regenwater onder de straten te bergen.
In Rotterdam werkt men samen met het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard aan innovatieve plannen voor de waterhuishouding in de stad. Ook bewoners en ondernemers denken mee. Inde Agniesebuurt, waar ook het Zomerhofkwartier zich bevindt, is de afgelopen tijd al een waterplein aangelegd en diverse regentuinen gerealiseerd. De komende jaren zal gewerkt worden aan het bergen van regenwater onder de straten.
 

Extra rioolbuis

Momenteel loopt het regenwater door dezelfde rioolbuis als het afvalwater naar de rioolgemalen. Bij een heftige hoosbui kan het afvalwater samen met het regenwater omhoog komen en op straat blijven liggen, met stank en gezondheisrisico's tot gevolg. Daarom wordt een extra rioolbuis aangebracht speciaal voor het afvalwater. Daarnaast wordt waterdoorlatende bestrating aangebracht en zal het zand onder de straat het regenwater opnemen. Tot slot worden extra bomen en struiken geplant die regenwater opnemen. Omdat voor de extra rioolbuis de straat wordt opengebroken, ziet de gemeente dit als mooie gelegnheid de inrichting van de buurt ook onder de loep te nemen.
 
Bewoners en ondernemers worden opgeroepen de geveltuinen te onderhouden, een regenton in de tuin neer te zetten of een daktuin aan te leggen.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »