City Deal 'Een slimme stad, zo doe je dat’ afgesloten

vrijdag 24 januari 2025

Afsluiting City Deal in talkshowvorm (bron: City Deal Een slimme dat zo doe je dat)

In Amersfoort is donderdag 23 januari jl. de City Deal ‘Een slimme stad, zo doe je dat’ officieel afgesloten. Tijdens een feestelijke slotevenement met ongeveer honderd aanwezigen werd in talkshowvorm onder andere teruggeblikt op de resultaten van vijf jaar samenwerken.

De City Deal werd in opdracht van het ministerie van BZK in samenwerking met Stedennetwerk G40 uitgevoerd door de Future City Foundation en bouwde voort op het gelijknamige boek uit 2019. In de Deal sloegen Rijk, provincies, gemeenten, waterschappen, bedrijven, maatschappelijke -, overheids- en brancheorganisaties de handen ineen. Ze richtten zich op het veranderen van processen in regio’s, steden en dorpen om optimaal gebruik te maken van digitalisering en technologisering bij het aanpakken van maatschappelijke uitdagingen. Dit omvatte thema’s zoals energietransitie, klimaatverandering, verstedelijking, mobiliteit, circulaire economie en sociale inclusiviteit. Tegelijkertijd werden ethische kwesties zoals privacy, autonomie en rechtvaardigheid besproken.

Dit werd bereikt door middel van online en offline bijeenkomsten, waarin partners samenwerkten aan de vormgeving van de slimme stad. Dit leverde onder andere een borgingsdocument op, waarin onderscheid wordt gemaakt in outcome en output. Outcome gaat over ontstaan van netwerken en samenwerkingsverbanden, output over de ontwikkeling van concrete tools en projecten. Ook werd donderdag het vervolg op het boek ‘Een slimme stad, zo doe je dat’ gepresenteerd: ‘Van slimme stad naar ecosysteem’.

Het werk in de City Deal is ten einde, maar gaat op diverse plekken verder, zo laat de organisatie weten. 

Downloads

Het borgingsdocument is hier te downloaden. De Toolbox slimme stad met zelf ontwikkelde instrumenten én die van anderen staat hier. Het boek ‘Een slimme stad, zo doe je dat’ vind je hier, de opvolger ‘Van slimme stad naar ecosysteem’ hier.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

12 feb om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn vervangt straatlampen door slimme verlichting

5 feb om 13:05 uur

De gemeente Alphen aan den Rijn vervangt de komende jaren haar conventionele straatverlichting door slimme…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme stroomkast maakt Burgumse markt veilig en toekomstbestendig

27 jan om 11:29 uur

De centrale markt in Burgum had te kampen met onveilige, verouderde stroomkasten. Kortsluiting en onduidelijk…

Lees verder »
flash_onNieuws

Satellietdata helpt steden de openbare ruimte slimmer te beheren

26 jan om 11:15 uur

Steden staan onder steeds grotere druk: meer inwoners, klimaatverandering en verouderde infrastructuur vragen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Datagestuurde laadpalengroei in Rotterdam

16 jan om 14:29 uur

Rotterdam is het jaar begonnen met een nieuwe laadpalenstrategie. Gebruikers van een elektrische auto moeten…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme sturing openbare verlichting opent weg naar voorspelbaar onderhoud

12 jan om 09:00 uur

Gemeenten staan onder toenemende druk om hun openbare verlichting betrouwbaar en betaalbaar te beheren.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »