Tweede Kamer: Buijtenland Rhoon creatief invullen

maandag 22 december 2014
timer 2 min
De 600 hectare natuur en recreatie voor het Buijtenland van Rhoon moet in lijn met het advies van Cees Veerman een 'creatieve invulling' krijgen. Daarvoor pleiten de Tweede Kamerleden Rudmer Heerema (VVD) en Lutz Jacobi (PvdA) in een motie die donderdag is ingediend. De kans dat de motie volgende week wordt aangenomen is groot, omdat de PvdA en VVD een meerderheid in de Tweede Kamer vormen.


Hoe die creatieve invulling concreet eruit moet zien, staat niet omschreven in de motie. Wel wijzen Heerema en Jacobi op het advies van oud-landbouwminister Cees Veerman om 'vanuit een breder perspectief' naar de Planologische Kernbeslissing (PKB) te kijken. In de PKB staat omschreven aan welke (natuur) eisen het Buijtenland moet voldoen. 


Ruimte 

Volgens de Kamerleden zijn er 'meerdere oplossingen' mogelijk om aan die eisen te voldoen. Ook stellen zij dat advies Veerman de ruimte hiervoor biedt om zo meer draagvlak bij de regio voor het project te creëren. Tot slot stellen Heerema en Jacobi dat het advies Veerman ook oog heeft voor de boeren 'na aanpassing van de bedrijfsvoering'.

Boerenplan 

Veerman bepleit in zijn advies een ‘aangepast boerenplan’, waarbij natuur en recreatie worden gecombineerd met hoogwaardige landbouw en akkernatuur. Eerder lanceerde de Vereniging Nederlands Cultuurlandschap de boerenvariant 'Levend Bujtenland van Rhoon'. Een brede gebiedscoöperatie van overheden en boeren en bewoners uit de regio moet de 600 hectare recreatie en natuur onder de rook van Rotterdam gaan invullen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »