Uiterwaardenpark in Arnhem

maandag 18 februari 2013
timer 2 min
In Arnhem ontstaat de komende jaren een van de grootste uiterwaardenparken van Europa. Het gebied van 300 hectare ligt middenin de stad. Ruimte voor de rivier gaat daar samen met nieuwe natuur, recreatie en cultuurhistorie.

Uiterwaardenpark in Arnhem

Forse investering


Stadsblokken-Meinerswijk wordt Arnhems wilde achtertuin, aldus de gemeente. Het park krijgt een netwerk van struin- en fietspaden en de oude noordgrens van het Romeinse rijk wordt weer zichtbaar en ‘beleefbaar’ gemaakt. Daar is een fors bedrag voor vrijgemaakt door de samenwerkingspartners, Rijkswaterstaat, gemeente Arnhem en provincie Gelderland. Naast de rivierverruiming investeren zij samen vier miljoen euro in het uiterwaardenpark, de paden, cultuur en cultuurhistorie.

 
Ruimte voor de rivier


Het plan maakt deel uit van het rijksprogramma Ruimte voor de rivier, dat 34 ingrepen in het rivierengebied omvat langs de Rijn, Ijssel, Waal, Nederrijn en de Lek. Het doel van het programma is de vier miljoen Nederlanders die langs de rivieren wonen, behoeden voor overstromingen. Door het graven van extra geulen en andere maatregelen daalt de waterstand van de Nederrijn bij hoogwater met zeven centimeter.
 

Start in 2013


Gisteren onthulden de betrokken partijen een bord met een impressie van het gebied zoals het er over enkele jaren uit zal zien. De vergraving van de uiterwaarden en de aanleg van zestien kilometer recreatieve paden begint halverwege dit jaar en moet in 2015 gereed zijn.
 

Superdijken


Ondertussen onderzoekt de provincie Gelderland ook mogelijkheden voor het aanleggen van extra sterke dijken, zo meldt de website Waterforum. De superdijken moeten zorgen voor meer bescherming tegen hoogwater in de stedelijke gebieden rond Arnhem en Nijmegen. Het onderzoek maakt deel uit van het advies van de regio aan deltacommissaris Wim Kuijken, in het kader van het Deltaprogramma.

Kijk voor meer informatie over Ruimte voor de rivier op de site.

Bron: binnenlandsbestuur.nl

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Spelen in de wadi: hoe steden ruimte voor water én spelen slim kunnen combineren'

14 aug om 09:00 uur

Een klimtoren op een eiland, bereikbaar via een bruggetje over een watergang. Eilanden waar je kunt struinen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

'We snappen het wel, maar passen het nog niet altijd toe'

12 aug om 12:21 uur

Beheerders in Nederland beoordelen zichzelf met een 6,8 als het gaat om toekomstbestendigheid. Een score die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ouderkerk aan de Amstel verruilt asfalt voor twee levendige pleinen

10 aug om 12:00 uur

Een supermarkt die wil uitbreiden. Een dorpscentrum dat al jaren te veel in het teken staat van auto's en te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonder goed beheer verdwijnt toegankelijkheid

3 aug om 11:00 uur

In elke editie van Straatbeeld werpt Denise Janmaat van het Nederlands Instituut voor Toegankelijkheid haar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurtplein Overhoeks: maatwerk in natuursteen, water en verblijfskwaliteit

30 jul om 08:00 uur

Aan de noordzijde van het IJ, direct achter het Eye Filmmuseum, ontwikkelt Amsterdam Overhoeks zich tot een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »