Uitgelichte sessie: Van risicodialoog naar participatie

maandag 29 juni 2020
timer 2 min
Veel gemeenten zijn bezig om de openbare ruimte klimaatbestendig in te richten. Maar hoe zorg je ervoor dat alle betrokken stakeholders aanhaken? Petra Thijs-Spee van Kragten vertelt er alles over tijdens een sessie op de Verbindingsdag Klimaatbestendige Gemeente.

Gemeenten zijn op zoek naar de klimaatmaatregelen om de risico’s op wateroverlast, hitte en droogte zo klein mogelijk te houden en de kansen te benutten om in de toekomst weerbaarder te worden tegen extremere weersomstandigheden. Vanuit deze gedachte zijn veel gemeenten inmiddels begonnen met het houden van risicodialogen, zo merkt Petra Thijs-Spee van Kragten. “Dat zijn zowel interne dialogen met de verschillende afdelingen binnen de gemeente, als dialogen met externe stakeholders. Stappen maken op het gebied van klimaat dat kun je niet alleen, maar hoe pak je dit aan? Wie zijn de stakeholders en hoe krijg je de verschillende stakeholders mee? Daar moet goed over nagedacht worden. Je kunt er veel mensen bij betrekken, maar je moet wel een dialoog voeren met mensen die de urgentie zien.”

Thijs-Spee komt met een duidelijk praktijkvoorbeeld. “Neem bijvoorbeeld bedrijventerreinen. Dat zijn locaties die vaak te maken hebben met wateroverlast. Je hebt echter ook te maken met bedrijven die zelf geen overlast ervaren. Wat je dan vaak ziet is dat er tijdens inloopavonden weinig animo is vanuit bedrijven die zelf geen overlast ervaren. Je zult dan een andere tactiek moeten bedenken om mensen te laten aanhaken. Het is van belang dat je weet wat deze partijen belangrijk vinden. Ze moeten het belang in gaan zien, anders zul je sommige stakeholders niet meekrijgen.”

Petra Thijs-Spee komt spreken tijdens de Verbindingsdag Klimaatbestendige Gemeente. Bekijk hier het programma en meld je gratis aan.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam koploper in circulaire openbare verlichting

16 feb om 12:22 uur

Rotterdam verandert haar openbare verlichting ingrijpend. Van traditionele armaturen naar slimme, led-armaturen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Leergang helpt beheerders schakelen tussen techniek en participatie

13 feb om 13:50 uur

Beheerders van de openbare ruimte staan voor steeds complexere opgaven. Technische kennis alleen is niet meer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

12 feb om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte maken voor de spelende mens met BOSSruimte

5 feb om 10:46 uur

'Je zou eigenlijk nooit moeten stoppen met spelen'. Die gedachte vormt de kern van BOSS. Niet alleen voor…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lancering en webinars Vakgroep Vrouw & Veiligheid

5 feb om 09:15 uur

De openbare ruimte moet structureel veiliger en inclusiever worden. Dat is de inzet van een nieuw initiatief…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw bomenplan moet elke Groningse buurt groener maken

3 feb om 09:14 uur

De gemeente Groningen heeft een nieuw bomenplan vastgesteld. Het doel van dit vernieuwde plan is dat in 2075…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo geeft Rotterdam biodiversiteit handen en voeten

30 jan om 10:35 uur

Het vergroten van de biodiversiteit hoeft niet te wachten op nieuwe parken of grote investeringen. Juist in het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Gemeenten krijgen handvatten om vergroening duurzaam te financieren

29 jan om 08:59 uur

Steeds meer Nederlandse gemeenten willen hun openbare ruimte klimaatbestendiger en groener maken, maar…

Lees verder »