Verlichtingsplan ring Tilburg wint award

vrijdag 7 januari 2011
timer 2 min
Het verlichtingsplan CERCLE rond de ring van Tilburg heeft de Auroralia 2010 Award binnengesleept. Het project dat werd uitgevoerd in het kader van KORT ( Kunst Openbare Ruimte Tilburg) eindigde samen met Budapest en Geneve bij de eerste drie.
Verlichtingsplan ring Tilburg wint award


Cityring Tilburg


De herinrichting van de Cityring rond de binnenstad in Tilburg is bijna gereed. Nog voordat dit begin 2011 een feit is valt het verlichtingsplan rond de ring al in de internationale prijzen. Het project dat werd uitgevoerd in het kader van KORT ( Kunst Openbare Ruimte Tilburg) wist aan het eind van 2010 de Auroralia 2010 Award binnen te slepen. Tilburg eindigde samen met Budapest en Geneve bij de eerste drie.

Cercle


In Tilburg trok KORT de kunstenars Dirk Rutten en Jesse Visser aan voor een ontwerp van de verlichting. Zij ontwikkelden het ontwerp voor de ‘Cercle’ zoals het ontwerp van de verlichtingsarmatuur officieel heet. Elke Cercle staat in een andere positie gekanteld. In totaal vormen de 368 lichtmasten een opmerkelijk en uniek lint rond de binnenstad. In de schijf bevinden zich miniscule LED lampen die van kleur kunnen veranderen. Speciale dagen in het jaar (Koninginnedag, Roze maandag, Carnaval) kunnen zo extra aandacht krijgen door de straatverlichting hierop aan te passen.

Milieuvriendelijk en origineel


De LUCI Association (Lighting Urban Community International) is een internationale organisatie die milieuvriendelijke en duurzame verlichtingsmethodes wil bevorderen houdt deze wedstrijd nu voor het tweede jaar. De organisatie beloont er drie steden mee die de beste initiatieven op het gebied van duurzame buitenverlichting hebben bedacht en die op een opmerkelijke, voorbeeldige en originele wijze de negatieve invloed op het milieu hebben weten te verkleinen.

 

Meer artikelen met dit thema

Innovatieve, duurzame en betrouwbare aluminium masten

16 sep om 14:36 uur

Nedal aluminium is al meer dan 85 jaar dé specialist in het ontwikkelen en produceren van aluminium lichtmasten…

Lees verder »

Verantwoord Licht!

16 sep om 13:40 uur

Welke lichtoplossing past bij u? Energie-efficiëntie, extra comfort of meer respect voor flora en fauna? Ontdek…

Lees verder »

Maak een pitstop bij Signify – en geef je openbare ruimte een voorsprong

16 sep om 13:36 uur

Bezoek Signify op de Vakbeurs Openbare Ruimte en ervaar hoe slimme verlichting bijdraagt aan een veilige,…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brisa Mini: unieke lichtoplossing in een compacte vormgeving

9 sep om 08:00 uur

De BRISA Mini is de nieuwste uitbreiding van de toonaangevende en ENEC+ gecertificeerde BRISA-familie van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de Peak 320 van Focus Lighting

31 jul om 09:00 uur

Waarom Modernista zoveel belang hecht aan duurzaam werken? Mede-eigenaar Ronald Vredenborg moet even nadenken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaamheid als bestaansrecht

27 jun om 10:59 uur

Als familieorganisatie is Schréder continu bezig met het overdragen naar de nieuwe generatie. Micha de Jong…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegankelijkheid door licht

20 jun om 10:29 uur

Voor mensen met een visuele beperking vormt de openbare ruimte een dagelijkse uitdaging. Slechtzienden, die nog…

Lees verder »