Vernieuwde richtlijn voor routegeleiding voor blinden en slechtzienden

maandag 21 juni 2021
timer 2 min
PBTconsult, specialist op het gebied van fysieke toegankelijkheid van de gebouwde omgeving, heeft de vernieuwde uitgave van de ontwerprichtlijn ‘Tactiele & visuele routegeleiding 2021’ gepubliceerd.

In deze ontwerprichtlijn staan duidelijke aanwijzingen voor het functioneel goed toepassen van geleidelijnen in de openbare ruimte en het openbaar vervoer. Er is twee jaar gewerkt aan deze vernieuwde uitgave.

Breed gedragen

De ontwerprichtlijn ‘Tactiele & visuele routegeleiding 2021’ is een herziening van de eerdere uitgave uit 2013 en is tot stand gekomen met medewerking van de Oogvereniging, Bartiméus, Koninklijke Viso en de Robert Coppes Stichting. Daardoor wordt de nieuwe ontwerprichtlijn breed gedragen door de organisaties die blinden en slechtzienden vertegenwoordigen en ondersteunen bij het kunnen functioneren in onze samenleving.

In de nieuwe uitgave zijn de ontwerprichtlijnen verfijnd en verbeterd op basis van de ervaringen in de praktijk in de afgelopen jaren en staan meer voorbeeldschetsen. Ook de lay-out is verbeterd. Het doel van de uitgave is onder meer de standaardisering van de toepassing van tactiele en visuele routegeleiding in Nederland te bevorderen, zodat blinden en slechtzienden zich makkelijker en veiliger kunnen bewegen in de openbare ruimte. De vernieuwde uitgave is online te raadplegen en in boekvorm te bestellen via www.pbtconsult.nl.

PBT Consult is een ingenieursbureau gespecialiseerd in de fysieke toegankelijkheid van de gebouwde omgeving, de openbare ruimte en het openbaar vervoer voor mensen met een beperking. Een team van specialisten werkt aan het inspecteren van gebouwen, openbare ruimte, vervoersmiddelen en producten om de toegankelijkheid voor mensen met een beperking te toetsen en vervolgens te adviseren welke (bouw)technische aanpassingen moeten worden gedaan om de integrale toegankelijkheid naar het gewenste niveau te brengen. 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec 2025

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »