Wat hebben een sociale stoep en ontwerpen tegen eenzaamheid met elkaar gemeen?

dinsdag 7 augustus 2018
timer 2 min
Hoe kan het dat het drie straten verderop toch altijd zo'n gezellige boel is en er nooit een wanklank te horen is? Sander van der Ham en Hans Karssenberg hebben daar antwoorden op gevonden in hun onderzoek over het ontstaan van sociale stoepen.

Hoe doen ze het toch, de bewoners van drie straten verderop? Altijd goed met elkaar omgaan, gezamenlijke activiteiten organiseren en de straat ligt er tiptop bij. Sander van der Ham en Hans Karssenberg van Stipo vertellen graag de geheimen van sociale stoepen. Op basis van onderzoeken naar de stoep en de stad op ooghoogte (The City at Eye Level) vertellen ze over de rol van inrichting, gebruik en programmering en management hoe sociale stoepen ontstaan. 

Hoe kan ruimtelijk ontwerp bijdragen aan zelfstandig oud worden? 

Een team ontwerpers en onderzoekers van gemeente Amsterdam heeft meegewerkt aan het programma Levensloopbestendige stad met als onderzoeksvraag: Hoe word je in de toekomst goed zelfstandig oud in Amsterdam en hoe kan het ruimtelijk ontwerp daaraan bijdragen? Onderzocht werden sociale thema’s: fysieke beperkingen, dementie, warmtegevoeligheid en het steeds groter wordende probleem van eenzaamheid. 

Dit resulteerde in de onderzoeksvraag: welke ruimtelijke strategie kan bijdragen aan het verminderen van eenzaamheid? En waar in de stad is het probleem het meest urgent? Met deze vragen is een stadsbrede analyse gemaakt en zijn drie buurten onderzocht: Buitenveldert Noord, Indische Buurt Oost en de Bloemenbuurt in Noord. De uitkomsten worden graag met jou gedeeld

Geinteresseerd in deze thema's? 

Bovengenoemde boeiende thema's worden behandeld tijdens het Nationaal Voetgangerscongres. Evenals een heleboel andere interessante vraagstukkenKijk voor meer informatie en het hele programma op nationaalvoetgangerscongres.nl

Wil je zeker zijn van een plek tijdens het Nationaal Voetgangerscongres? Meld je dan snel aan via deze link
Gun je jouw collega's ook een inspirerende dag? Nodig jouw collega's uit om deel te nemen. Zij mogen bij vermelding van jouw organisatienaam voor € 50,- deelnemen.


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Maatwerk voor lichtmasten in Diepenheim

2 mrt om 10:46 uur

Diepenheim is een van de acht Middeleeuwse steden van Twente. Een bijzonder plekje met een bijzondere…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 09:35 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
flash_onNieuws

Samenwerken voor toekomstbestendige stads- en dorpscentra

30 mrt om 11:54 uur

Een toekomstbestendige inrichting van stads- en dorpscentra vraagt om samenwerking tussen gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modulair en circulair: nieuwe impuls voor groene gevels

30 mrt om 08:36 uur

Groene gevels zijn bezig aan een snelle opmars. Niet uit luxe, maar uit noodzaak: ruimte voor groen op…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste editie van Straatbeeld van 2026 verschenen!

27 mrt om 09:49 uur

De eerste editie van Straatbeeld in 2026 is uit! Dit nummer staat in het teken van klimaat, water en groen en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »