Streetart verfraait Lübeckplein Zwolle

maandag 2 juli 2018
timer 2 min
Het Lübeckplein in Zwolle kan wel wat meer reuring gebruiken. Als een van de eerste stappen richting dit doel hebben 36 studenten van Cibap vakschool de ventilatiekokers op het plein en vier woonunits voorzien van kleurige streetart.

De ontwerpen zijn gemaakt door studenten van de opleiding Specialist Schilder. Wethouder Ed Anker, verantwoordelijk voor de Spoorzone waar het Lübeckplein onderdeel van uitmaakt: "Voor de toekomst en ontwikkelingen van dit stationsgebied, houden wij altijd onze jonge inwoners voor ogen zodat zij hier prettig kunnen studeren, verblijven, werken en blijven wonen. Ik ben daarom heel blij en trots dat we ook met hen samen kunnen werken om dit Lübeckplein het kloppende hart van Hanzeland te maken. Deze indrukwekkende streetart van onze Zwolse studenten draagt daar aan bij."

 

Het Lübeckplein is al een tijdje onderwerp van gesprek. Hoewel het gebied tijdens kantooruren een belangrijk doorgaansgebied is van forensen en studenten die van het station naar kantoor of school gaan, is er 's avonds en in het weekend maar weinig te beleven. Het klimaat op het plein helpt niet mee: in de zomer is het er erg warm, in de winter juist winderig en koud.

Lees ook: Placemaking n de praktijk: Zwollenaren aan de slag

Samen met bewoners en gebruikers wordt al langere tijd gesproken over het vergroenen, verzachten, verbinden en vervetten van het plein. Met het gedeeltelijk beplanten van de luchtkokers op het Lübeckplein vorig jaar september, werd de eerste stap in die richting gezet. Dit najaar wordt een deel van het Stadskantoor aan het Lübeckplein voorzien van een gevelsysteem met beplanting. Met de 140 m² groene gevel die hierdoor ontstaat, wil de gemeente met andere belanghebbenden in het gebied stimuleren om ook werk te maken van klimaatadaptieve oplossingen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »