Streetart verfraait Lübeckplein Zwolle

maandag 2 juli 2018
timer 2 min
Het Lübeckplein in Zwolle kan wel wat meer reuring gebruiken. Als een van de eerste stappen richting dit doel hebben 36 studenten van Cibap vakschool de ventilatiekokers op het plein en vier woonunits voorzien van kleurige streetart.

De ontwerpen zijn gemaakt door studenten van de opleiding Specialist Schilder. Wethouder Ed Anker, verantwoordelijk voor de Spoorzone waar het Lübeckplein onderdeel van uitmaakt: "Voor de toekomst en ontwikkelingen van dit stationsgebied, houden wij altijd onze jonge inwoners voor ogen zodat zij hier prettig kunnen studeren, verblijven, werken en blijven wonen. Ik ben daarom heel blij en trots dat we ook met hen samen kunnen werken om dit Lübeckplein het kloppende hart van Hanzeland te maken. Deze indrukwekkende streetart van onze Zwolse studenten draagt daar aan bij."

 

Het Lübeckplein is al een tijdje onderwerp van gesprek. Hoewel het gebied tijdens kantooruren een belangrijk doorgaansgebied is van forensen en studenten die van het station naar kantoor of school gaan, is er 's avonds en in het weekend maar weinig te beleven. Het klimaat op het plein helpt niet mee: in de zomer is het er erg warm, in de winter juist winderig en koud.

Lees ook: Placemaking n de praktijk: Zwollenaren aan de slag

Samen met bewoners en gebruikers wordt al langere tijd gesproken over het vergroenen, verzachten, verbinden en vervetten van het plein. Met het gedeeltelijk beplanten van de luchtkokers op het Lübeckplein vorig jaar september, werd de eerste stap in die richting gezet. Dit najaar wordt een deel van het Stadskantoor aan het Lübeckplein voorzien van een gevelsysteem met beplanting. Met de 140 m² groene gevel die hierdoor ontstaat, wil de gemeente met andere belanghebbenden in het gebied stimuleren om ook werk te maken van klimaatadaptieve oplossingen.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Haarlemmermeer wil fors investeren in openbare ruimte

10 feb om 13:58 uur

De openbare ruimte in Haarlemmermeer gaat de komende jaren flink op de schop. De gemeente wil samen met…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kunst van placemaking: van 'space' naar 'place'

9 feb om 08:00 uur

In de stad zijn er plekken waar niets lijkt te gebeuren – en plekken waar iedereen zich thuis voelt. Wat maakt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het schoolplein dat koelt, leert en verbindt

6 feb om 08:54 uur

Eline Ranshuysen ontving begin 2025 de Koudstaal Talent Award voor haar afstudeeronderzoek naar innovatieve en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Almelo stelt stedenbouwkundig plan nieuwe huiskamer van de stad vast

5 feb om 14:34 uur

De gemeenteraad van Almelo heeft eind januari het stedenbouwkundig plan voor de Stadskade officieel vastgesteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte maken voor de spelende mens met BOSSruimte

5 feb om 10:46 uur

'Je zou eigenlijk nooit moeten stoppen met spelen'. Die gedachte vormt de kern van BOSS. Niet alleen voor…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lancering en webinars Vakgroep Vrouw & Veiligheid

5 feb om 09:15 uur

De openbare ruimte moet structureel veiliger en inclusiever worden. Dat is de inzet van een nieuw initiatief…

Lees verder »
flash_onNieuws

Zo helpt STOMP bij het maken van concrete keuzes in de straat

4 feb om 08:40 uur

Veel gemeenten zoeken naar een heldere leidraad om mobiliteit in de openbare ruimte te organiseren. Ze willen…

Lees verder »
person_outlineBlog

Buurttuin Oeverloos: klein stukje groen, grote impact

2 feb om 10:42 uur

In het magazine van Straatbeeld geven we professionals zelf graag het woord over hun ervaringen en inzichten in…

Lees verder »