Hoogwaardig en multifunctioneel centrumplein 's-Heerenberg

dinsdag 5 april 2016
timer 2 min
Het centrum in ’s-Heerenberg heeft sinds 2014 een compleet nieuw Stadsplein. De gemeente Montferland heeft gekozen voor hoogwaardige en duurzame materialen. Voor de weekmarkt zijn obstakelvrije installaties gerealiseerd.

Het stadscentrum in ’s-Heerenberg heeft een compleet nieuw Stadsplein. De gemeente Montferland heeft gekozen voor hoogwaardige en duurzame materialen. Het ontwerp van de buitenruimte is verzorgd door OKRA.


Verschillende materialen

Het vernieuwde plein is verdeeld in een verblijfsdeel en een parkeergedeelte. Tevens is er ruimte voor diverse zitgelegenheden en terrassen. Daarnaast is er een watertafel gerealiseerd die ook gebruikt kan worden als podium. Het plein is afgewerkt met straatbakstenen en natuursteen. Het natuursteen is een mix van Portugees graniet en Schots natuursteen. 


Weekmarkt

Het plein is ook geschikt gemaakt voor de weekmarkt en de diverse evenementen. Hiervoor zijn diverse elektrische aansluitpunten en watervoorzieningen noodzakelijk. Ook voor de watertafel is er behoefte aan elektra en water.


Alles in één hand

In een vroegtijdig stadium heeft de gemeente PUTkast BV benaderd om mee te werken aan het ontwerp van de elektriciteitsvoorzieningen. Hiervoor is onder meer een uitgebreide inventarisatie op de oude marktlocatie gehouden. Deze informatie is verwerkt tot een maatwerkontwerp van de benodigde obstakelvrije installaties. Door de werkzaamheden in een turn-key overeenkomst bij PUTkast BV onder te brengen was men verzekerd van een optimaal resultaat voor een vast bedrag. De betrokken medewerkers zijn daarnaast opgeleid om veilig en verantwoord te kunnen werken met de nieuwe voorzieningen. Ten slotte wordt ook het onderhoud verzorgd. Hiermee heeft de gemeente maximale continuïteit en veiligheid.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het ambitieweb als kompas bij waardegedreven werken in Nijmegen 

17 jul om 10:47 uur

De ruimte in Nederlandse steden raakt op. Waar gemeenten vroeger nog op braakliggende grond konden bouwen, gaat…

Lees verder »

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »