Nieuw centrumplein Klimmen sluitstuk leefbaarheidsproject

maandag 19 maart 2012
timer 2 min
In het Zuid-Limburgse Klimmen is op initiatief van de gemeente Voerendaal en de provincie een leefbaarheidsproject afgerond. Hiermee wordt de leefbaarheid van deze dorpskern behouden en mogelijk verbeterd. Het heringerichte Drossaert de Limpensplein vormt het sluitstuk van het project in de kern.

Nieuw centrumplein Klimmen

Vastgoedverbeteringen en openbare ruimte

De werkzaamheden waren gestart met de realisatie van een multifunctioneel gebouw in het centrum op het Drossaert de Limpensplein, met een supermarkt, lunchroom en 18 appartementen met daktuin. Naast de genoemde toevoegingen werd het plein ook heringericht en voorzag het plan in een aantal infrastructurele en verkeerstechnische maatregelen in het openbaar gebied aangrenzend aan het plein. De nieuwbouw en de herinrichting van het bestaande plein waren van groot voor het behoud van de leefbaarheid in Klimmen. Daarom kende de Provincie Limburg de gemeente Voerendaal een subsidie toe van € 474.987,- voor de herinrichting. Aannemer van het plein was Van Boekel Zeeland. Sluitstuk van het hele project was het maaiveld van het Drossaert de Limpensplein dat tevens ruimte biedt voor de weekmarkt en evenementen. Om die reden koos met voor een strakke inrichting met moderne materialen en obstakelvrije voorzieningen.

PUTkasten model Markt en Watertap

Vanwege de weekmarkt en evenementen werden obstakelvrije elektriciteits- en drinkwatervoorzieningen aangelegd. Modellden Markt en Watertap werden toegepast, voorzien van bestrating, zodat ze mooi opgaan in het maaiveld. De werkzaamheden zijn door PUTkast BV turn-key verzorgd.

Euroform Meubilair van Groundlevel

Wat betreft het meubilair koos de opdrachtgever voor banken en afvalbakken uit de Euroform W. Contour-Serie van leverancier GroundLevel. De gemeente koos voor bijzondere halfronde banken, vlakke banken en banken met rugleuning en ook de afvalbakken komen uit de Euroform W. Contour-serie. De zittingen van de banken en de buitenbakken van de afvalbakken zijn gemaakt van gebeitst hardhout, de frames van thermisch verzinkt staal. In afwijking op de standaard RAL 7016 matte coating zijn alle stalen delen op verzoek van de klant glanzend gecoat volgens RAL 9005. De fietsrekken zijn van het type 190 D. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

19 mei om 09:13 uur

Steeds meer gemeenten vervangen verouderde openbare verlichting. Maastricht gebruikte dat moment niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »