Enschede voert proef uit met fietsvlonder

zaterdag 15 april 2023

Enschede is half april een proef gestart met een fietsvlonder. Op deze manier test de gemeente of er behoefte is aan meer parkeerplek voor fietsen én of de buurt met minder parkeerplek voor de auto verder kan. 

De bedoeling is dat inwoners hun fietsen op de vlonder parkeren en niet tegen huizen of midden op de stoep. De vlonder komt te liggen over een bestaande autoparkeerplaats. Het zijn kunststofvloeren met plek voor het stallen van ongeveer tien fietsen. Inwoners of ondernemers die in hun straat meer plek willen om fietsen te plaatsen, kunnen kosteloos een aanvraag indienen. 

“In Enschede is alles te bereiken op de fiets. Snel én gemakkelijk naar het centrum, het buitengebied of omliggende steden. En dat stimuleren we ook,” vertelt wethouder Marc Teutelink op de website van de gemeente. “Om extra parkeergelegenheid voor fietsen te creëren en overlast door foutgeparkeerde fietsen in de stad tegen te gaan, ontstond het idee om een proef met fietsvlonders in te zetten”.  

De proef aan de Blekerstraat duurt drie maanden. Tijdens de duur van de proef monitort de gemeente welke signalen er binnenkomen. Eventuele klachten en bezwaren van omwonenden neemt Enschede mee in de evaluatie. Daarna wordt bekeken of de parkeerplaats definitief een fietsparkeerplaats wordt of dat het weer een autoparkeerplaats wordt.

bron: gemeente Enschede

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
flash_onNieuws

Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp nu ook online beschikbaar

11 mei om 13:42 uur

Het Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp (OGLO) is nu online beschikbaar. De publicatie is een initiatief van…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »