Enschede voert proef uit met fietsvlonder

zaterdag 15 april 2023

Enschede is half april een proef gestart met een fietsvlonder. Op deze manier test de gemeente of er behoefte is aan meer parkeerplek voor fietsen én of de buurt met minder parkeerplek voor de auto verder kan. 

De bedoeling is dat inwoners hun fietsen op de vlonder parkeren en niet tegen huizen of midden op de stoep. De vlonder komt te liggen over een bestaande autoparkeerplaats. Het zijn kunststofvloeren met plek voor het stallen van ongeveer tien fietsen. Inwoners of ondernemers die in hun straat meer plek willen om fietsen te plaatsen, kunnen kosteloos een aanvraag indienen. 

“In Enschede is alles te bereiken op de fiets. Snel én gemakkelijk naar het centrum, het buitengebied of omliggende steden. En dat stimuleren we ook,” vertelt wethouder Marc Teutelink op de website van de gemeente. “Om extra parkeergelegenheid voor fietsen te creëren en overlast door foutgeparkeerde fietsen in de stad tegen te gaan, ontstond het idee om een proef met fietsvlonders in te zetten”.  

De proef aan de Blekerstraat duurt drie maanden. Tijdens de duur van de proef monitort de gemeente welke signalen er binnenkomen. Eventuele klachten en bezwaren van omwonenden neemt Enschede mee in de evaluatie. Daarna wordt bekeken of de parkeerplaats definitief een fietsparkeerplaats wordt of dat het weer een autoparkeerplaats wordt.

bron: gemeente Enschede

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen naar circulariteit en klimaatadaptatie op sport- en speelplekken

20 feb om 09:12 uur

De openbare ruimte staat onder druk: gemeenten willen sport- en speelplekken toekomstbestendig maken, terwijl…

Lees verder »
flash_onNieuws

Breda heeft straks eerste rookvrije stadspark van Nederland

18 feb om 13:15 uur

Breda opent op 6 mei 2026 het rookvrije Seeligpark, dat wordt aangelegd op het terrein van de voormalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rotterdam koploper in circulaire openbare verlichting

16 feb om 12:22 uur

Rotterdam verandert haar openbare verlichting ingrijpend. Van traditionele armaturen naar slimme, led-armaturen…

Lees verder »