Groenere schoolpleinen voor Schiedamse basisscholen

dinsdag 18 juli 2023

Twee aanelkaar grenzende basisscholen in Schiedam hebben de handen ineengeslagen om hun grijze schoolpleinen te vergroenen. Het moet straks één gemeenschappelijk groenblauw schoolplein opleveren dat een verbinding heeft met de wijk. De scholen zijn op 15 juli gestart met het vergroenen.

"Omdat de scholen zo dicht op elkaar staan, hebben we met elkaar, de gemeente en de kinderopvang gekeken naar de uitdagingen in de wijk en hoe we het voor de kinderen zo leuk mogelijk kunnen maken", vertelt directeur Marc de Lange van KBS De Vlinder op de website van de gemeente. Zijn collega Mariska Boer van OBS De Violier vult aan: "Wij voegen onze schoolpleinen samen en hopen dat onze buitenruimte bijdraagt aan een groene uitstraling en meer verbinding met de wijk."

De wijk draagt financieel bij aan de aanleg van het groenblauwe schoolplein. De gemeente steunt groene initiatieven in de stad vanuit de subsidie Schiedam Waterklaar. "Elk stukje extra groen in Schiedam helpt om klimaatverandering tegen te gaan. En voor kinderen is het beter én leuker om in een groene omgeving te kunnen spelen", zegt wethouder Jeroen Ooijevaar.

Bron: gemeente Schiedam

Uitdagend en educatief

Uit onderzoek is gebleken dat kinderen door een groen speelplein creatiever en fantasierijker spelen en meer tot rust komen waardoor ze zich na de pauze beter kunnen concentreren. Hierdoor nemen hun leerprestaties toe, schrijft de gemeente. Ieder kind kan zich er vermaken en zichzelf zijn, rustig spelen of samen ravotten zonder elkaar in de weg te zitten.

Een groenblauw schoolplein is vanwege de vele bomen, planten en struiken gezond en maakt kinderen spelenderwijs bekend en vertrouwd met de natuur. “Buitenspelen in de natuur prikkelt de fantasie en maakt kinderen meer creatief in het spelen”, legt Boer uit. De buitenruimte ook als lesruimte worden gebruikt. "Buiten spelen wordt buiten leren. Kinderen kunnen bijvoorbeeld leren over insecten, de seizoenen, hoe vruchten groeien en hoe vogels nesten maken.”

Bron: Gemeente Schiedam

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
flash_onNieuws

Ruimte voor Bewegen magazine #2 is live!

30 sep om 14:53 uur

Ruimte voor Bewegen Magazine #2 is verschenen. In dit digitale magazine vind je inspirerende…

Lees verder »
flash_onNieuws

Noord-Holland investeert in doorfietsroutes

30 sep om 14:13 uur

De komende jaren investeert de provincie Noord-Holland samen met de gemeenten Bloemendaal, Haarlem, Heemstede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorpsplein Alphen krijgt nieuw leven dankzij herinrichting

19 sep om 11:03 uur

In augustus 2015 werd Alphen, een dorp in de gemeente West Maas en Waal, getroffen door een hevige regenbui die…

Lees verder »

Ninja-parcours voor sporten in de buitenruimte

16 sep om 14:11 uur

Sporten in de buitenlucht is momenteel erg populair. Je kunt gaan wanneer je wilt en zit niet vast aan bepaalde…

Lees verder »

Boom & Bonheur – Laat de openbare ruimte ademen

16 sep om 14:01 uur

Een plein dat meteen sfeer ademt. Een straat die warmte én verkoeling biedt. Een park dat leeft van…

Lees verder »