Bomenmanagement in de dynamische buitenruimte

dinsdag 4 september 2018
timer 2 min
Het willen hebben van (grote) bomen in de stedelijke omgeving betekent per definitie omgaan met een onnatuurlijke situatie. Dat wil zeggen dat een boom het liefst in het bos staat en niet in de verharding, ingeklemd tussen gebouwen, wegen en kabels en leidingen.

Toch zijn we het ondertussen allemaal eens met elkaar dat bomen in de stad van onschatbare waarde zijn voor ons welzijn en een cruciale rol spelen in het tegengaan van de opwarming van onze steden.


Quercus levert de kennis en kunde die nodig is om bomen in de stad natuurlijk en veilig te laten gedijen. Dat vereist uitgekiend bomenmanagement; zeker als die buitenruimte ook nog eens continue onderhevig is aan veranderingen en aan steeds hogere (klimaat)eisen moet voldoen. 


Wij denken mee in ontwerpprocessen, realiseren hoogwaardige aanplantprojecten en zorgen met toegewijd bomenbeheer dat bomen volledig tot hun recht en functie komen in de stedelijke omgeving.


En juist op het moment als bomen tot volwasdom zijn gekomen en optimaal bijdragen aan de kwaliteit van de leefomgeving, intensiveert de druk op die omgeving om te veranderen, te vernieuwen en zich aan te passen aan de eisen van de tijd. 


In die dynamische buitenruimte zijn het de bomen die als langlevende monumenten, als vaste bakens, telkens weer opnieuw een plek zouden moeten krijgen. Deze aspecten moeten al bij het allereerste ontwerp van de buitenruimte meegenomen worden.


Quercus heeft alle knowhow in huis om ervoor te zorgen dat dergelijke ‘boom-inpassingsprojecten’ een succes worden. Dat begint met goed kijken (boven en onder de grond), gedegen onderzoek en een scherpe analyse. 

Het advies wat daaruit volgt is eenduidig, praktisch en optimaal afgestemd op het civiele proces zodat ook de ‘grijze’ aannemer achter het ‘groene’ belang gaat staan. En wat is er nou mooier dan een spiksplinternieuwe weg met blinkend asfalt, geflankeerd door grote bomen die de tand des tijds met gemak nog een jaar of honderd kunnen doorstaan?

 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec 2025

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »