Sturen op beleving

dinsdag 14 november 2017
timer 1 min
Een positieve beleving begint waar ergernissen eindigen. Om te sturen op beleving moet je weten hoe de bewoners de openbare ruimte beleven en waar hun behoeftes liggen.

Overlast, criminaliteit en een buitenruimte die niet schoon, heel en veilig is, zorgen voor ergernis. Veel maatregelen verminderen weliswaar de irritatie, maar leiden niet direct tot een grotere burgertevredenheid. Dat is wel het geval als de gemeente erin slaagt een ‘wow’-effect te creëren.  Met deze nieuwe aanpak wordt ook het eigenaarschap van bewoners versterkt. Maak kennis met het verwachtingsmodel beleving en leer van uitgevoerde belevingswaardeonderzoeken met tips en tops op het Nationaal Congres Beheer Openbare Ruimte.

 

Het NCBOR vindt op 23 november plaats in Tilburg. Het thema van deze editie is Midden in de Maatschappij. Kijk hier voor meer informatie. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
descriptionArtikel

CityHealth helpt gemeenten bij vergroening

28 jul om 10:00 uur

Klimaatadaptatie, waterberging, hittestress, biodiversiteit: vergroening van binnenstedelijke gebieden staat…

Lees verder »
descriptionArtikel

AI kijkt, de beheerder beslist: Wassenaar zet AI in voor slimmer beheer

27 jul om 09:00 uur

Een oude kaart met invasieve soorten aan de muur van het stadhuis van Wassenaar. Rob Smit en Kambiz Elmi…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het ambitieweb als kompas bij waardegedreven werken in Nijmegen 

17 jul om 10:47 uur

De ruimte in Nederlandse steden raakt op. Waar gemeenten vroeger nog op braakliggende grond konden bouwen, gaat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe fietspadelementen redden monumentale beukenlaan in Rheden

16 jul om 11:01 uur

Een schitterende laan vol beukenbomen, maar een fietspad dat steeds hobbeliger werd - dat was de situatie op de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Jesse Tromp

6 jul om 07:36 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »