Icoon Afsluitdijk is klaar voor grote renovatie

woensdag 22 november 2017
timer 2 min
De met de hand gebouwde Afsluitdijk, gerealiseerd in 1932, is na 85 jaar intensief gebruik rijp voor een grootschalige renovatie. Als voorproefje op de werkzaamheden is het Icoon Afsluitdijk gelanceerd. Het betreft innovatief designprogramma van ontwerper en innovator Daan Roosegaarde en zijn team.

Met Icoon Afsluitdijk levert ontwerper Daan Roosegaarde, in opdracht van de Nederlandse overheid, een bijdrage aan het versterken van de iconische waarde van de Afsluitdijk. Alle ontwerpen van Icoon Afsluitdijk zijn vanaf heden voor iedereen na zonsondergang gratis te bezichtigen. Windvogel en Glowing Nature zijn tot 21 januari 2018 te zien, Lichtpoort is een permanente installatie.

Bron van inspiratie

“Een volk dat leeft bouwt aan zijn toekomst.” Deze woorden staan sinds 1932 op het Monument, ontworpen door Willem Dudok, op de Afsluitdijk. Een tekst die toen stond voor de grote prestaties van een klein land. Nu is deze tekst voor Roosegaarde een bron van inspiratie. Met drie ontwerpen toont Icoon Afsluitdijk de kracht van de natuur als bron van energie en licht en vormt het een voorbeeld van een toekomstig groen landschap.

 

Alle ontwerpen zijn voor iedereen gratis toegankelijk en na zonsondergang te bezichtigen op de Afsluitdijk. Glowing Nature en Windvogel zijn afhankelijk van de natuur, kijk daarom voor vertrek altijd op www.icoonafsluitdijk.nl voor actuele informatie.

 


Credit: Studio Roosegaarde

 


Credit: Studio Roosegaarde

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vispassage in de Dinkel krijgt keerwanden op maat, tot op de millimeter

5 okt om 11:33 uur

In de Dinkel kunnen vissen en andere waterdieren weer vrij passeren langs twee rijksmonumenten: het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »