Fietsenstalling als rode loper voor het gebouw

vrijdag 4 februari 2022
timer 2 min
In Nederland zijn allerlei soorten fietsenstallingen te vinden. Van een eenvoudig fietsenrekje bij de bushalte in het dorp tot een compleet ondergrondse stalling voor duizenden fietsen bij het station. Eén van de belangrijkste spelers in de markt is Klaver Fietsparkeren. Het bedrijf uit Hoogeveen realiseert efficiënte en omgevingsvriendelijke fietsparkeeroplossingen.

Vanwege het stijgende aantal fietsers worden fietsenstallingen relevanter voor organisaties zoals scholen, bedrijven en ziekenhuizen. En doordat meer mensen gebruik maken van elektrische fietsen, cargobikes en andere dure fietsen, veranderen ook de wensen op het gebied van fietsparkeren. “Naast kwaliteit van de voorzieningen is uitstraling één van de belangrijkste wensen geworden”, vertelt senior accountmanager Gerben Hofsté.  

Klaver Fietsparkeren bouwt op dit moment een unieke fiets- en scooterstalling nabij de hoofdingang van het UMC Utrecht. Er komen overkappingen voorzien van sedumdaken en duurzame houten wanden. Op de dakrand van de fietsenstalling worden stalen letters gemonteerd die, met de woorden ‘FIETSEN’ en ‘MOTOREN’, aangeven welke doelgroep waar mag parkeren. Onder de overkappingen worden typische Klaver voorvorkrekken toegepast waarin fietsen veilig en stabiel kunnen worden geparkeerd. 

fietsentelling UMC

Aandacht voor de fietser 

Het UMC Utrecht toont met de bouw van de fietsenstalling aan een doordacht fietsbeleid te hebben. “Zeer positief, maar gelukkig in het UMC Utrecht daarin niet enige. We zien bij veel ziekenhuizen door het hele land veel aandacht voor de fietser”, aldus Hofsté. “Enkele jaren geleden hebben we bijvoorbeeld bij de hoofdingang van het Martini Ziekenhuis in Groningen ook een unieke fietsenstalling met sedumdak gerealiseerd. Doordat er aandacht wordt besteed aan de fietsenstalling, krijgt de fietser het gevoel welkom te zijn en niet meer weggezet te worden in een donker hoekje. Dit heeft niet alleen een positief effect op het fietsgebruik in het algemeen, maar ook op het gebruik van de fietsenstallingen zelf. En dit geldt uiteraard niet alleen voor ziekenhuizen”, zo besluit Hofsté. 

Klaver Fietsparkeren 
Hoogeveen 
0528 - 745 200 
https://www.klaverfietsparkeren.nl/  

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 6, thema trends. Download hier het magazine.  

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Passerelle geeft Zwolle nieuwe verblijfsplek boven het spoor

13 jan om 11:45 uur

Zwolle investeert fors in nieuwe stadsdelen, met name in de Spoorzone ten zuiden van het station. Om…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »