Natuurinclusieve stad verbindt grijs en groen

donderdag 26 september 2019
timer 2 min
Op de Vakbeurs Openbare Ruimte waant de bezoeker zich in een groot gedeelte van Hal 2 in een natuurinclusieve stad. Een initiatief van NL Greenlabel, dat met De Groene Stad, een expositieruimte voor duurzame producten en materialen én een collegezaal, het onderwerp natuurinclusief in de schijnwerpers zet.

“Sprekers vanuit verschillende disciplines en invalshoeken zullen hun licht laten schijnen op de natuurinclusieve stad”, vertelt Thijs Menting van NL Greenlabel. Met inbreng vanuit onder meer Arcadis en Heijmans legt NL Greenlabel de verbinding met de bouwwereld. “De publieke ruimte en gebouwen worden normaal gesproken los van elkaar ontwikkeld, maar we moeten die dingen samenbrengen”, vindt Menting. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer de groene in- en aankleding van gebouwen en hoe de bouwwereld vergroening en natuurinclusief bouwen aanpakt. Daarnaast zal een ecoloog van Heijmans vertellen hoe Heijmans natuurinclusief bouwen in de praktijk brengt.


Bekijk hier het volledige programma


In de Collegezaal zullen de sprekers hun ervaring delen, op het Kennisplein is ruimte voor verdieping. “Daar kan iedereen met elkaar kennismaken en verder praten. Het doel is om samen te gaan optrekken en erachter te komen dat samenwerking betere resultaten oplevert die niet duurder zijn.” Het Kennisplein is tevens het decor voor een aantal take-a-seatsessies waaraan experts uit de groene en grijze wereld samen een case uitdiepen.


Registreer u hier gratis voor uw beursbezoek op 2 en 3 oktober.

 
 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecologisch bermbeheer groeit snel, maar vraagt om slimme samenwerking

5 mei om 10:34 uur

Kilometers bermen vol bloemen, insecten en leven: het klinkt eenvoudig, maar de praktijk is weerbarstiger.…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »