Negen modules voor allround beheer van buiten tot binnen

woensdag 13 juli 2022
timer 2 min
Walid Rahman is directeur bij Speelplan en Data Control en vind dat beheersystemen wel wat gebruiksvriendelijker kunnen. Daarom hebben zij afgelopen jaren, samen met beheerders, nieuwe modules ontwikkeld binnen het beheersysteem ABS Web en bestaande modules geüpgraded. "Zo maken we het werk van beheerders leuker en makkelijker."

"Bij de ontwikkeling van ons beheersysteem ABS-web put ik veel uit mijn voormalige werk als inspecteur. Daarbij ontwikkelen wij samen met klanten en eigen inspecteurs. Dan weet je zeker dat het aansluit bij degenen die ermee gaan werken. De module ‘Spelen’ is al meer dan 10 jaar in gebruik bij gemeenten. De afgelopen jaren hebben we nieuwe modules ontwikkeld; sporttoestellen, afvalbakken, straatmeubilair, bomen, kunst, openbare toiletten, onkruid en gymzalen. Hiermee willen we inspelen op de vraag naar meer gebruiksvriendelijke systemen. En met succes, want ABS-web draait inmiddels bij 120 gemeenten en 30 andere organisaties."

"Alle objecten staan in het systeem en ook op de kaart. Via de kaart en de app is van elk object te bekijken wat de status is en waar actie nodig is. Bij afvalbakken kunnen je dan bijvoorbeeld de vulgraad aangeven of wijzigen en is te zien hoe vaak bakken geleegd. Vervolgens kun je aan de hand daarvan de rijroute bepalen. In gemeenten als Amsterdam en Meppel doen we het al op deze manier, want die gaven aan dat ze vaak langs afvalbakken reden die leeg waren en dat is natuurlijk zonde. Daarop hebben we de rijroutes aangepast en houden we dit via de app nauwlettend in de gaten, om zo efficiënt mogelijke routes te creëren. Naast gemeenten zijn er diverse andere organisaties  die gebruik maken van het ABS-systeem. Denk hierbij bijvoorbeeld aan Defensie en Uri lift", aldus Walid.   

"We hebben niet alleen modules voor de buitenruimte, maar ook voor gymzalen en indoor speeltuinen. Deze accommodaties worden intensief gebruik en veiligheid van kinderen moet voorop staan. Om de kwaliteit en veiligheid van toestellen en materialen te waarborgen is goede registratie van belang. Met de ABS modules krijg de beheerder een duidelijk beeld van de staat van de toestellen en ondergronden en kan op basis van paspoortgegevens zelf bepalen welke actie hieraan wordt gekoppeld. Er wordt een logboek opgebouwd waarmee je meer inzicht en gevoel bij een toestel krijgt. Elk toestel of object heeft een eigen unieke QR-code waarmee je bij een controle altijd alle gegevens over het toestel of object te zien krijgt. Ook kan je makkelijk zien of alle toestellen of objecten in de zaal nog wel aanwezig zijn, of juist verplaats zijn naar een andere locatie." 

DCTT  
Almere 
036-523 6125 
www.dctt.com  

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geslaagde proef met warme asfaltrecyclingtrein in Almere

31 okt om 08:58 uur

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bodemgezondheidsindex helpt Amsterdam bij begrijpen en verbeteren stadsbodem

20 okt om 09:34 uur

De bodem is een cruciaal element voor het functioneren van ecosystemen. Ook in urbane gebieden in relatie tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Ruimte voor Bewegen magazine #2 is live!

30 sep om 14:53 uur

Ruimte voor Bewegen Magazine #2 is verschenen. In dit digitale magazine vind je inspirerende…

Lees verder »
flash_onNieuws

Noord-Holland investeert in doorfietsroutes

30 sep om 14:13 uur

De komende jaren investeert de provincie Noord-Holland samen met de gemeenten Bloemendaal, Haarlem, Heemstede…

Lees verder »