Nooit meer verdroging of overbewatering

donderdag 26 september 2019
timer 1 min
Bij jonge aanplant is het ontzettend belangrijk dat deze snel en goed aanslaat. Voorkom verdroging of juist overbewatering van uw nieuw aangeplante bomen met de GreenMax AquaBag.

De AquaBag is een soort druppelzak diein 6 tot 10 uur leegdruppelt rondom de stam van de boom. Dit voorkomt dat water wegloopt. De boom heeft hierdoor rustig de tijd om het water op te nemen. 
 
De zak is eenvoudig rondom de boom te bevestigen door deze vast te ritsen. 
 
Vul de druppelzak één à twee keer per week voor optimale groei met schoon water (zodat de gaatjes ervan niet verstopt raken). 


Bij angst voor schimmels of zuurstoftekort bij de stam/stamhals, kan de zak ook om de boompaal aangebracht worden. Op deze manier druppelt het water alsnog bij de kluit
, maar blijft de stam vrij. 


Eigenschappen  
-Inhoud 75 liter  
-Druppelt in 6 tot 10 uur leeg 
-Eenvoudig te plaatsen 
-Herbruikbaar 
-1 of meerdere AquaBags per boom 
-Te gebruiken bij bomen en struiken 

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 04/2019. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecologisch bermbeheer groeit snel, maar vraagt om slimme samenwerking

5 mei om 10:34 uur

Kilometers bermen vol bloemen, insecten en leven: het klinkt eenvoudig, maar de praktijk is weerbarstiger.…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »