Proefvakken deelscooters moeten verrommeling tegengaan

maandag 9 januari 2023
De opkomst van deelmobiliteit is een kans, maar Hengeloërs ervaren ook overlast en verrommeling van de openbare ruimte door de deelfietsen en -scooters. Met proefvakken als stalling hoopt de gemeente een oplossing te vinden.

In de Twentse stad worden sinds 2020 deelfietsen en deelscooters aangeboden. Het parkeren van deze vervoersmiddelen is momenteel in grote delen van Hengelo toegestaan, maar die flexibiliteit voor de gebruiker leidt tot ongewenste situaties in de openbare ruimte. 

Proefvakken ook als test voor hubs

Om dit beter te kunnen managen wil de gemeente op korte termijn op drie punten in de binnenstad proefvakken inrichten. Het servicegebied in de apps van de aanbieders wordt hiervoor aangepast, zodat parkeren in de omgeving van het vak niet meer mogelijk is. De drie gebieden zijn gekozen op basis van een data-analyse van het gebruik van het deelvervoer.

Met de proefvakken wil Hengelo ook meteen ervaring opdoen met toekomstige hubs in de stad,  verzamelplaatsen waar verschillende vormen van vervoer worden aangeboden.

Deelmobiliteit en vergunningen

In het mobiliteitsplan 'Heel Hengelo in beweging' is deelmobiliteit een van de onderwerpen. Het voorstel is om deeltweewielers in een vergunningenstelsel op te nemen. Bij gebrek aan regelgeving zijn er op dit moment alleen mondelinge afspraken met aanbieders, het vergunningenstelsel wordt in de eerste helft van 2023 ingevoerd. Hengelo trekt daarin samen op met Enschede, zodat het ook mogelijk wordt om eenvoudig ritten tussen de buursteden te maken.

Bron: gemeente Hengelo

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal dashboard maakt leefomgeving in één oogopslag inzichtelijk

14 apr om 09:34 uur

Hittestress, wateroverlast en verlies van biodiversiteit vragen om samenhangende keuzes in de openbare ruimte.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »
flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »