FalcoSinus banken in centrum kameleondorp Terherne

vrijdag 2 oktober 2020
timer 3 min
Vanuit gemeente De Fryske Marren werd de vraag aan Falco gesteld of wij zitbanken op maat kunnen maken. Bij Falco is dat zeker mogelijk door onze eigen ontwerp- en productieafdelingen. De gemeente was bezig met een herinrichting van het centrum van het Friese dorp “Terherne”. Hoe het ontwerp er globaal uit moest komen te zien was duidelijk; een zitbank in de vorm van de zwaarden van een skûtsje.

Vanuit gemeente De Fryske Marren werd de vraag aan Falco gesteld of wij zitbanken op maat kunnen maken. Bij Falco is dat zeker mogelijk door onze eigen ontwerp- en productieafdelingen. De gemeente was bezig met een herinrichting van het centrum van het Friese dorp “Terherne”. Hoe het ontwerp er globaal uit moest komen te zien was duidelijk; een zitbank in de vorm van de zwaarden van een skûtsje. Deze zwaarden zitten aan de zijkant van een zeilboot. Onze eigen ontwerpers en projectadviseur hebben een plan en klanttekeningen opgesteld. Het resulteerde in verschillende opstellingen van de de FalcoSinus zitbank, deze kon qua product en opstelling aangepast worden naar het gewenste beeld.

Jaarlijks vindt het Skûtsjesilen kampioenschap plaats in het Friese dorp,. De aanvullende vraag was dan ook vanuit de gemeente De Fryske Marren of het mogelijk was om het straatmeubilair eenvoudig te verplaatsen, zodat deze bij evenementen tijdelijk weggehaald kunnen worden. Falco's oplossing was dat de steunen met voetplaat gelijk gehouden zijn met het maaiveld, zodat deze op een prefab betonpoer met ankerhuls gemonteerd kon worden en hierdoor vrij makkelijk ook weer gedemonteerd kunnen worden.  In verband met corona ging het kampioenschap dit jaar helaas niet door.

Over FalcoSinus straatmeubilair

De FalcoSinus bankelementen zijn samengesteld uit thermisch verzinkte stalen banksteunen en FSC®-gecertificeerde hardhouten zit- en rugdelen. Ook kunnen de bankelementen gepoedercoat worden in ruim 90 RAL-kleuren.

Een groot voordeel van de serie FalcoSinus bankelementen is dat de ontwerpen erg flexibel zijn. Zo kunnen er unieke opstellingen worden gemaakt. De bank is verkrijgbaar met of zonder rugleuning en in verschillende radii en hoeken. De FalcoSinus kan een boom helemaal omsluiten, maar het is ook mogelijk om een halve boombank te plaatsten aan de voorkant van een boom. Ook kunnen de FalcoSinus zitbanken los geplaatst worden en in verschillende vormen, zoals in het centrum van Terherne. Productie van straatmeubilair gebeurt in Vriezenveen, met onze eigen moderne productiefaciliteiten.

Advies 

Wilt u advies over de mogelijkheden van de FalcoSinus bankelementen? Dan kunt u contact opnemen met onze één van onze adviseurs. Start een chat op de website, bel naar 0546 55 44 44 of stuur een e-mail naar info@falco.nl. 

Meer artikelen met dit thema

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »
rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hoewel in Hengelo pas 60 procent van de openbare verlichting slim en verled is, heeft de gemeente toch al de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo helpt handreiking gemeenten bij transformatie naar beweegvriendelijke naoorlogse wijken

24 jun om 11:42 uur

Integreren van beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken, dat is niet eenvoudig en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »