Belangengroep voor leveranciers Beheer Openbare Ruimte

vrijdag 11 december 2020
timer 2 min
Op initiatief van de lidbedrijven InArea en de DG Groep is GeoBusiness NL in september 2020 gestart met een Special Interest Group (SIG) binnen het vakgebied Beheer Openbare Ruimte (BOR).

De SIG BOR heeft tot doel om de betrokken ondernemers (marktpartijen) te organiseren, om zo gezamenlijk vanuit een gedeelde visie met één stem vertegenwoordigd te zijn in de relatie tot, en gesprekken met, overheidspartners en koepelorganisaties in het BOR-domein.

De belangrijkste speerpunten voor de SIG BOR zijn: marktpositionering, wet- en regelgeving, nationale ontwikkelingen en beleid, standaarden en ICT-sturing, uniforme gegevensuitwisseling en innovatie. De afgelopen maanden heeft de SIG BOR verder vorm gekregen. De vijftien aangesloten bedrijven gaan vanuit de SIG BOR de komende tijd en in de eerste helft van 2021 aan de slag met de regie op standaarden en de Samenhangende Objecten Registratie (SOR).

Voor de SOR gaat het niet om de inhoudelijke invulling, maar om een goed overleg en afstemming met betrekking tot een duidelijke visie over de SOR en IMBOR. Waar de ondernemers behoefte aan hebben, is een SOR die voldoende bouwstenen biedt om de juiste connectie te maken met IMBOR en GWSW. Dit zijn voor SIG BOR de belangrijke aandachtspunten waarover de werkgroep in gesprek wil gaan met de partners in het BOR-domein, zoals de VNG, CROW, Rioned en het ministerie van Binnenlandse Zaken (BZK). Voor meer informatie kunt u contact opnemen met GeoBusiness Nederland (info@geobusiness.nl).

Over GeoBusiness Nederland

GeoBusiness Nederland is de branchevereniging voor bedrijven die werken met geo-informatie. De vereniging telt ruim 85 leden en vertegenwoordigt daarmee ruim 50% van de bedrijven actief in de sector. Leden van GeoBusiness Nederland maken deel uit van een geweldig netwerk van bedrijven actief op het gebied van geo-informatie en –technologie. Dit netwerk zorgt ervoor dat kennis en ervaringen worden uitgewisseld. GeoBusiness geeft haar leden een ingang bij beleidsmakers en politici die hiermee invloed kunnen uitoefenen op nationale en internationale beleidsafspraken.

Over de Special Interest Groep (SIG) Beheer Openbare Ruimte (BOR)

De SIG BOR is een verzameling bedrijven actief binnen het vakgebied Beheer Openbare Ruimte (BOR) en georganiseerd vanuit GeoBusiness NL met als doel de belangenbehartiging van de ondernemers in het BOR-domein en daarmee dé gesprekspartner te zijn namens de ondernemers voor de betrokken stakeholders vanuit de overheid, onderzoek en wetenschap en de private sector, op operationeel en bestuurlijk niveau.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Dien nu jouw sessievoorstel in voor MOVE24 2026

21 apr om 14:09 uur

Heb jij een inspirerend idee voor de toekomst van een beweegvriendelijk Nederland? Voor MOVE24 2026 kun je nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

HolieMolie: goot die regenwater direct zichtbaar maakt

21 apr om 08:49 uur

Duurzaam waterbeheer stopt niet bij de grens van de openbare ruimte. Toch blijft het afkoppelen van regenwater…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn meet tien jaar lang hoe groen binnenstad afkoelt

16 apr om 09:05 uur

Alphen aan den Rijn wil de binnenstad op hete dagen 8 tot 10 graden koeler maken door fors te vergroenen.…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw Doeboek helpt gemeenten duurzame infrastructuur echt toepassen

15 apr om 13:52 uur

Duurzame infrastructuur staat bij veel gemeenten hoog op de agenda, maar de stap van ambitie naar uitvoering…

Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal dashboard maakt leefomgeving in één oogopslag inzichtelijk

14 apr om 09:34 uur

Hittestress, wateroverlast en verlies van biodiversiteit vragen om samenhangende keuzes in de openbare ruimte.…

Lees verder »