Groen als onmisbaar element bij de inrichting van de openbare ruimte

dinsdag 29 augustus 2017
timer 2 min
‘Bloemen houden van mensen’ is al jaren dé slogan die mensen er meer toe moet bewegen om bloemen en planten in huis te halen. Ook in de openbare ruimte zijn groen en bloemen zeer belangrijk voor de uitstraling van de openbare ruimte. Het beheer kan kostbaar en tijdrovend zijn, maar dat hoeft niet!

In het buitenland, kijk bijvoorbeeld naar Frankrijk, blinken steden en dorpen uit in het letterlijk opfleuren van de openbare ruimte. In Nederland ziet men ook steeds meer de toegevoegde waarde van bloemen en planten. Buro Mien Ruys is een tuin- en landschapsarchitectenbureau met een specialisatie in beplanting. De laatste jaren steeds meer gericht op onderhoudsarme en kleurrijke beplantingen voor het openbaar groen. Samen met de Enk Groen en Golf en Boot & Dart is Buro Mien Ruys partner voor het concept Zorgeloos Groen, dat tijdens de Dag van de Openbare Ruimte gepresenteerd wordt op Het Plein. “In samenspraak met Carien van Boxtel, die het ontwerp oor de inrichting van Het Plein maakt, verzorg ik de beplantingssamenstelling volgens het Zorgeloos Groen concept”, vertelt Scholma. “Samenwerking gaat altijd over kennis delen en krachten bundelen. Daar wordt kennis en creativiteit gedeeld waardoor het resultaat meer is dan de som der delen”, motiveert Scholma haar bijdrage.

 

De bijdrage van Buro Mien Ruys, een gerenommeerd speler op het gebied van landschapsarchitectuur, benadrukt het belang van groen in de openbare ruimte, zeker nu steden en dorpen geconfronteerd worden met zaken als hittestress en klimaatadaptatie. Waarom niet het nuttige met het aangename verenigen en van de openbare ruimte een kleurig geheel maken!

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »

Grijs en groen in harmonie? Het kan met NCB stenen van MBI

16 sep om 14:40 uur

NCB (New City Basic) stenen zijn waterpasserende straatstenen met een open ruimte tot maar liefst 40 procent.…

Lees verder »

Sterk, stijlvol en efficiënt: Afvalbak Lixo

16 sep om 14:38 uur

De Lixo afvalbakken van Erdi bieden een duurzame en praktische oplossing voor afvalverwerking in openbare…

Lees verder »

Rots Maatwerk: bijzondere fonteinen, unieke waterprojecten én meer

16 sep om 14:28 uur

Rots Maatwerk is specialist in kwalitatief maatwerk voor de openbare ruimte. Wij zijn uw betrouwbare partner…

Lees verder »

Met zelf persende prullenbak tilt Waste Vision afvalinzameling naar nog hoger niveau

16 sep om 14:26 uur

Waste Vision maakt afvalinzameling slimmer, efficiënter en duurzamer. Met de Waste Vision Suite-software kunnen…

Lees verder »

Citygie is terug! Concreet. Duurzaam. Inclusief.

16 sep om 14:13 uur

Voor het tweede jaar op rij is Citygie aanwezig op de Vakbeurs Openbare Ruimte in Utrecht. Citygie…

Lees verder »