‘Niet normaal’ veel interesse in klimaatadaptieve boomgroeiplaatsen!

donderdag 9 november 2017
timer 2 min
Tijdens de vakbeurs ‘Water in de Openbare Ruimte’ was de gezamenlijke stand van familiebedrijf Den Ouden Groep en BSI Bomenservice erg drukbezocht. In deze stand kreeg je informatie en advies over de verschillende boomgroeiplaatsen, daktuinsubstraten en bomenvoeding.

“Niet normaal, we moeten volgend jaar hier zeker weer terug! Het zijn allemaal kwalitatief goede bezoekers en onze bedrijfsbrochures waren al aan het einde van de ochtend op. Ik heb nog geen tijd gehad om iets te eten”, vertelt Account Manager Dayenne van Overdijk enthousiast.

 

Tevens gaf Hans van der Staak (Agronoom bij Den Ouden Groep) om 13.30 uur een interessante lezing over ‘klimaatadaptieve en duurzame boomgroeiplaatsen’. Hierbij werd uitgelegd wat een boom nodig heeft om goed te kunnen groeien en waar een goede en waterbufferende boomgroeiplaats aan moet voldoen. Bomen hebben goede groeiplaatsen nodig, zeker nu het klimaat verandert en er steeds minder ruimte is voor groeiplaatsen in de stedelijke gebieden. Ruim 100 bezoekers waren bij deze lezing aanwezig en hiermee komt deze lezing in de top drie.

 

"Wauw, wat een opkomst!” was de eerste reactie van Hans van der Staak. “Ik had veel meer willen uitleggen, maar mijn tijd was op. Gelukkig kwamen verschillende bezoekers na mijn lezing naar onze stand, waardoor ik nog meer van mijn kennis kon delen. Het waren leuke en interessante gesprekken! Ook zijn er vandaag veel handige handboeken ‘Boomgroeiplaatsen’ uitgedeeld en in december komt de tweede versie uit.”

 

Natuurlijk… bedankt Den Ouden Groep iedereen die een bezoek heeft gebracht op haar stand en/of de lezing over boomgroeiplaatsen heeft bijgewoond. Graag tot volgend jaar!

 

www.denoudengroep.com

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe fietspadelementen redden monumentale beukenlaan in Rheden

16 jul om 11:01 uur

Een schitterende laan vol beukenbomen, maar een fietspad dat steeds hobbeliger werd - dat was de situatie op de…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »