Rijksmonument Maastunnel bekleed met Spaanse tegels

vrijdag 1 december 2017
timer 2 min
Na het sloopwerk in de westbuis van de Maastunnel, is de opbouw inmiddels begonnen. De wanden van de tunnelbuis worden bekleed met 600.000 tegels uit Spanje.

De replica’s van de iconische tegels hebben een lange weg afgelegd van Barcelona naar Rotterdam. Een belangrijke mijlpaal voor gemeente Rotterdam en Combinatie Aanpak Maastunnel (CAM) in de renovatie en restauratie van de tunnel. Na het verwijderen van de kapotte tegels, het hydrojetten van rot beton en het uitzagen van een deel van het dak, kan nu het opbouwen weer beginnen.

Rijksmonument in oorspronkelijke staat

Het sloopwerk in de westbuis van de Maastunnel is vrijwel afgerond. Inmiddels is aannemer CAM begonnen met de opbouw van de nieuwe rijvloer en met de aanleg van nieuwe kabels en leidingen. Vanaf 6 december worden de nieuwe tegels op de wanden geplaatst. De nieuwe tegels zijn in Barcelona gemaakt. Omdat de Maastunnel een rijksmonument is, moet de tunnel zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat hersteld worden.

 

 

Dat betekent dat de oude tegels waar mogelijk al behouden zijn of hergebruikt worden en dat de nieuwe tegels een kopie moeten zijn van de oude. Tegelfabrikant RosaGres in Spanje heeft de oude tegels met de hand nagemaakt, zodat nieuw straks niet van oud te onderscheiden is.

Nieuwe tegels

In totaal worden er 600.000 nieuwe tegels gemaakt. Deze worden op 400 pallets van 1.500 kilo stuk per vrachtwagen naar Nederland gereden. De eerste van de 24 vrachtwagens arriveert donderdagochtend rond 11.00 uur bij de Maastunnel en wordt daar feestelijk onthaald door het projectteam. Tot de zomer van 2019 is de Maastunnel afgesloten voor auto’s richting Zuid.

 

Kijk voor meer informatie over de renovatie op www.maastunnel.nl en voor meer informatie over de bereikbaarheid van Rotterdam op www.rotterdamonderweg.nl

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Utrecht opent Park Paardenveld, eerste stuk Singelpark Noord

4 nov om 10:00 uur

In de Utrechtse binnenstad is Park Paardenveld geopend, elf jaar na het herstel van de singel. Waar eerst een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem bouwt circulaire bruggen met een verhaal

3 nov om 10:00 uur

Als zijn kinderen een ander bed willen, schroeft Jeroen van Gaalen het oude uit elkaar en timmert er iets…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional: Else van den Berg - Brouwer

30 okt om 10:00 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »