Veel klachten over onkruid in Haarlemmermeer

vrijdag 6 september 2019
timer 2 min
In Haarlemmermeer regende het afgelopen zomer klachten over onkruid op stoepen. Onderhoudsbedrijf Meerlanden is inmiddels bezig met een inhaalslag om het onkruid zoveel mogelijk weg te halen.

Gemeente Haarlemmermeer doet sinds een paar jaar niet meer aan onkruidbestrijding, maar juist aan onkruidbeheersing. Het chemische middel RoundUp is een paar jaar verboden, en dat is in de openbare ruimte goed terug te zien: op sommige plekken groeit het onkruid harder dan ooit.

Gifspuit

In de tijd dat het onkruid nog werd bestreden met de gifspuit, was de gemeente nog 530.000 euro kwijt aan onkruidbestrijding, terwijl na de afschaffing van deze gifspuit de kosten zijn opgelopen tot ruim 1,2 miljoen euro. Volgens wethouder Steffens van Haarlemmermeer heeft RoundUp vorig jaar nog enigszins haar positieve sporen in de openbare ruimte achtergelaten, maar dat effect is dit jaar wel verdwenen. Daarbij was het vorige zomer gortdroog, terwijl er dit jaar op sommige plekken forse buien zijn gevallen. Dit alles heeft tot gevolg gehad dat het onkruid dit jaar extra hard is gegroeid. 


Wethouder Steffens wil een boodschap meegeven aan de inwoners van Haarlemmermeer: zoals het niveau van het onkruid was, zal het niet meer worden. Daarmee pleit ze 'zeker niet' voor de terugkeer van de gifspuit, aangezien deze slecht is voor het milieu en de biodiversiteit, maar ze stelt dat de inwoners het wel zullen moeten accepteren dat er op sommige plekken wat meer onkruid is. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen naar circulariteit en klimaatadaptatie op sport- en speelplekken

20 feb om 09:12 uur

De openbare ruimte staat onder druk: gemeenten willen sport- en speelplekken toekomstbestendig maken, terwijl…

Lees verder »
flash_onNieuws

Breda heeft straks eerste rookvrije stadspark van Nederland

18 feb om 13:15 uur

Breda opent op 6 mei 2026 het rookvrije Seeligpark, dat wordt aangelegd op het terrein van de voormalige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rotterdam koploper in circulaire openbare verlichting

16 feb om 12:22 uur

Rotterdam verandert haar openbare verlichting ingrijpend. Van traditionele armaturen naar slimme, led-armaturen…

Lees verder »