Coolsingel Rotterdam krijgt complete herinrichting

dinsdag 8 september 2015
timer 2 min
De Coolsingel in Rotterdam gaat flink op de schop. Afgelopen week presenteerde de gemeente samen met landschapsarchitect Adriaan Geuze het herontwerp van de bekende straat. Meer ruimte voor voetgangers en fietsers is één van de speerpunten van het ontwerp.

De Coolsingel wordt daarnaast verkeersluwer. In de nieuwe straat komt aan de westzijde (Lijnbaan) een groene esplanade die met natuursteen wordt verhard. Daarnaast komt aan die kant een ruim fietspad voor twee richtingen. Aan de oostkant (Stadhuis) komen drie rijstroken voor autoverkeer. De trambaan blijft op de huidige plek in het midden van de Coolsingel.
 

Allure

Doel van de herinrichting is om de allure van de boulevard uit de 19e eeuw weer terug te laten keren naar Rotterdam. In het plan van Adriaan Geuze staat de bezoeker van de Coolsingel centraal.De ruimte, groene boulevard nodigt uit tot ontspannen flaneren en winkelen. Een plek om elkaar te ontmoeten op een bankje of terras, overdag en ’s avonds.


Eind 2013, selecteerde de gemeente Rotterdam West 8 urban design & landscape architecture in samenwerking met BeersNielsen en Grontmij om het ruimtelijk ontwerp voor de Coolsingel uit te werken. Het is een totaalaanpak waarin de Coolsingel weer een aantrekkelijke boulevard wordt voor alle Rotterdammers. De straat blijft bereikbaar voor de auto, maar er komt meer ruimte voor voetgangers en fietsers. 


De verbetering van de Coolsingel sluit aan bij het programma ‘Binnenstad als City Lounge’, dat tot doel heeft de binnenstad levendiger en aantrekkelijker te maken. Naar verwachting zullen de eerste bouwwerkzaamheden aan de Coolsingel beginnen in 2017.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »