Glazen kubussen op rotondes en invalswegen Leerdam

maandag 9 december 2013
timer 2 min
Glazen kubussen van het type die nu al op het Dr. Reilinghplein in Leerdam staan 'zullen breder worden ingezet in de openbare ruimte'. Ze komen te staan op bijvoorbeeld rotondes, grasveldjes en invalswegen.

Glazen kubussen op rotondes en invalswegen Leerdam

 

“Door de kubussen verspreid over Leerdam te laten terugkomen draagt Leerdam haar imago als 'glasstad' duidelijk uit”, staat in het deze week gepresenteerde Handboek inrichting openbare ruimte.
 

Felle discussies

Al sinds 1993 staan er kubussen op het Dr. Reilinghplein. Ook staan er kubussen achter de kerk. De kubussen op het Dr. Reilinghplein, geplaatst in 1993, zijn een ontwerp van Marijke de Goeij. De kubussen vormen één van de elementen om in de buitenruimte een eigen ‘Leerdamse stijl’ tot uitdrukking te brengen. Verder komen er nieuwe afzetpalen en afvalbakken met het logo van Leerdam, die de stad extra allure moeten geven. De herkenbaarheid en identiteit van de hoofdinfrastructuur zal worden versterkt door stijlvolle verlichting ‘die net even anders is dan de standaard verlichting’.
 

Eenduidige inrichting

Leerdam wil voortaan een mooie en eenduidige inrichting van de openbare ruimte. Het betreft zowel de verhardingen, de verkeersvoorzieningen, het straatmeubilair, de bebording, de speel- en groenvoorzieningen en de waterwerken. In sommige gebieden kan volgens het Handboek worden volstaan met een basisinrichting van de openbare ruimte.

Lees hier het hele artikel

 

 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Brabant start pilot voor sociaal veiligere fietspaden langs provinciale wegen

30 okt om 13:46 uur

De provincie Noord-Brabant start een pilot om de sociale veiligheid op provinciale fietspaden te verbeteren. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Autonome zonneverlichting als antwoord op netcongestie

21 okt om 10:00 uur

Nederland staat voor een ongekende uitbreiding van het elektriciteitsnet. Tegelijkertijd krijgen steeds meer…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid voor vrouwen vraagt meer dan straatverlichting

20 okt om 10:00 uur

Vrouwen en meisjes voelen zich vaker onveilig op straat dan mannen en jongens. Ze delen hun locatie met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Energiezuinig verlichten met oog voor mens en natuur

18 okt om 09:26 uur

Hoe verlicht je drukke fietsroutes zonder onnodige lichthinder voor de natuur? De gemeente Dronten wilde vooral…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer licht alleen maakt de straat niet automatisch veiliger

15 okt om 11:47 uur

Na een incident in de openbare ruimte klinkt al snel de roep om meer licht. Begrijpelijk, maar niet altijd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Solarverlichting: geen vervanging voor het net, wel een groeiende aanvulling

30 sep om 11:00 uur

Straatverlichting hangt van oudsher vrijwel altijd aan het elektriciteitsnet. Toch wint een ander principe snel…

Lees verder »