Industrieel karakter Tampere versterkt met Kringbanken

woensdag 10 oktober 2018
timer 2 min
In Tampere in Finland is het industriële karakter van de stad overal zichtbaar. De Kringbanken van Rough & Ready passen naadloos bij dit karakter. Deze banken zijn verwerkt in het ontwerp van de herinrichting van het centrale Vuolteentori plein, dat gewonnen is door landschapsarchitect Näkymä.

In 2014 schreef de stad Tampere een prijsvraag uit voor de herinrichting van het centraal gelegen Vuolteentori plein. Het is een druk plein met terrassen en er loopt een belangrijke fiets- en wandelroute dwars door het centrum. Näkymä heeft zich laten inspireren door de textielhistorie. De garenspoelen hebben het ontwerp van het plein geïnspireerd. Het patroon van de cirkels (de spoelen) is opgenomen in de bestrating, dat aan de ene kant wordt begrensd door de kade en aan de andere kant door een keerzijde die zich om de spoelen vormt. De rondlopende wanden vangen een hoogteverschil op en zijn een scheiding tussen het plein en de terrassen die zich tot deze rand uitstrekken. 



De Kringbanken sluiten naadloos aan op het ontwerp van Näkymä: een tweede laag cirkels met een zelfde diameter die zweeft boven het maaiveld. De grove balkmaat en de CorTen jukken passen goed in de industriële context. Op de keerwanden zijn Solid Curved Top Seats geplaatst. De bomen op het plein worden beschermd door CorTen boombeschermers- en roosters met het Casual Dots patroon. De vorm van de boomroosters is bewust gekozen. En het 'spoelenpatroon' zijn ronde roosters toegepast. In de bestrating van het hoger gelegen deel is juist voor vierkante roosters gekozen. 


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »