Industrieel karakter Tampere versterkt met Kringbanken

woensdag 10 oktober 2018
timer 2 min
In Tampere in Finland is het industriële karakter van de stad overal zichtbaar. De Kringbanken van Rough & Ready passen naadloos bij dit karakter. Deze banken zijn verwerkt in het ontwerp van de herinrichting van het centrale Vuolteentori plein, dat gewonnen is door landschapsarchitect Näkymä.

In 2014 schreef de stad Tampere een prijsvraag uit voor de herinrichting van het centraal gelegen Vuolteentori plein. Het is een druk plein met terrassen en er loopt een belangrijke fiets- en wandelroute dwars door het centrum. Näkymä heeft zich laten inspireren door de textielhistorie. De garenspoelen hebben het ontwerp van het plein geïnspireerd. Het patroon van de cirkels (de spoelen) is opgenomen in de bestrating, dat aan de ene kant wordt begrensd door de kade en aan de andere kant door een keerzijde die zich om de spoelen vormt. De rondlopende wanden vangen een hoogteverschil op en zijn een scheiding tussen het plein en de terrassen die zich tot deze rand uitstrekken. 



De Kringbanken sluiten naadloos aan op het ontwerp van Näkymä: een tweede laag cirkels met een zelfde diameter die zweeft boven het maaiveld. De grove balkmaat en de CorTen jukken passen goed in de industriële context. Op de keerwanden zijn Solid Curved Top Seats geplaatst. De bomen op het plein worden beschermd door CorTen boombeschermers- en roosters met het Casual Dots patroon. De vorm van de boomroosters is bewust gekozen. En het 'spoelenpatroon' zijn ronde roosters toegepast. In de bestrating van het hoger gelegen deel is juist voor vierkante roosters gekozen. 


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem bouwt circulaire bruggen met een verhaal

3 nov om 10:00 uur

Als zijn kinderen een ander bed willen, schroeft Jeroen van Gaalen het oude uit elkaar en timmert er iets…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional: Else van den Berg - Brouwer

30 okt om 10:00 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »