6 miljoen voor ontwikkeling stationsgebied Heerhugowaard

woensdag 12 december 2018
timer 2 min
Gemeente Heerhugowaard gaat het gebied rondom het station de komende periode verbeteren en veranderen naar een gemengd woon-werkgebied. De provincie Noord-Holland draagt hier 5,7 miljoen euro aan bij.

In samenwerking met ondernemers, bewoners, ProRail en de NS heeft de gemeente plannen opgesteld om de bereikbaarheid en de kwaliteit van het stationsgebied te verbeteren. Dit voornamelijk omdat de huidige inrichting van et gebied onsamgenhangend en verouderd is. Daarnaast is de bereikbaarheid matig en is er een aanzienlijk gebrek aan veilige fiets- en looproutes. 

Integrale aanpak

“De ontwikkelingen in Heerhugowaard zijn een goed voorbeeld van hoe je een stationsgebied integraal aanpakt en een aantrekkelijke woon-werk-omgeving creëert”, aldus gedeputeerde Wonen Joke Geldhof. “Deze ontwikkelingen passen uitstekend in de opgave om zoveel mogelijk binnenstedelijk woningen te bouwen op goed bereikbare plekken, waar veel mensen naar op zoek zijn.”   


Heerhugowaard is van plan om loop- en fietstroutes rondom het station te verbeteren. Daarnaast willen ze zich ook richten op de kwaliteit van de openbare ruimte in het stationsgebied. Deze plannen sluiten goed aan bij de doelstellingen van de provincie om stationsomgevingen beter te benutten en te ontwikkelen in samenwerking met elkaar. Het besluit wordt voorgelegd aan de Provinciale Staten. 

Geen bijdrage aan tunnel

De komende vijf jaar zullen de werkzaamheden rondom het station in Heerhugowaard worden uitgevoerd. Er wordt tevens een tunnel onder het spoor door gebouwd, hier draagt de provincie niet aan bij, deze financiert de gemeente dus zelf. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Als de stad niet breder kan, moet het groen de gevel op

9 okt om 08:06 uur

De stad wordt dichter, warmer en drukker, en de vraag naar groen groeit mee: voor verkoeling, biodiversiteit en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Uniforme uitstraling voor BRT-haltes in provincie Utrecht

7 okt om 10:00 uur

Met de start van de nieuwe OV-concessie in de regio Utrecht is het Bus Rapid Transit-netwerk (BRT) verder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vispassage in de Dinkel krijgt keerwanden op maat, tot op de millimeter

5 okt om 11:33 uur

In de Dinkel kunnen vissen en andere waterdieren weer vrij passeren langs twee rijksmonumenten: het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »