6 miljoen voor ontwikkeling stationsgebied Heerhugowaard

woensdag 12 december 2018
timer 2 min
Gemeente Heerhugowaard gaat het gebied rondom het station de komende periode verbeteren en veranderen naar een gemengd woon-werkgebied. De provincie Noord-Holland draagt hier 5,7 miljoen euro aan bij.

In samenwerking met ondernemers, bewoners, ProRail en de NS heeft de gemeente plannen opgesteld om de bereikbaarheid en de kwaliteit van het stationsgebied te verbeteren. Dit voornamelijk omdat de huidige inrichting van et gebied onsamgenhangend en verouderd is. Daarnaast is de bereikbaarheid matig en is er een aanzienlijk gebrek aan veilige fiets- en looproutes. 

Integrale aanpak

“De ontwikkelingen in Heerhugowaard zijn een goed voorbeeld van hoe je een stationsgebied integraal aanpakt en een aantrekkelijke woon-werk-omgeving creëert”, aldus gedeputeerde Wonen Joke Geldhof. “Deze ontwikkelingen passen uitstekend in de opgave om zoveel mogelijk binnenstedelijk woningen te bouwen op goed bereikbare plekken, waar veel mensen naar op zoek zijn.”   


Heerhugowaard is van plan om loop- en fietstroutes rondom het station te verbeteren. Daarnaast willen ze zich ook richten op de kwaliteit van de openbare ruimte in het stationsgebied. Deze plannen sluiten goed aan bij de doelstellingen van de provincie om stationsomgevingen beter te benutten en te ontwikkelen in samenwerking met elkaar. Het besluit wordt voorgelegd aan de Provinciale Staten. 

Geen bijdrage aan tunnel

De komende vijf jaar zullen de werkzaamheden rondom het station in Heerhugowaard worden uitgevoerd. Er wordt tevens een tunnel onder het spoor door gebouwd, hier draagt de provincie niet aan bij, deze financiert de gemeente dus zelf. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

9 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van boomrooster tot buitenbank: vader en zoon Willems over 30 jaar straatmeubilair

16 sep om 08:49 uur

Al in de jaren tachtig leverde Frank Willems materiaal voor de buitenruimte. Inmiddels geniet hij van zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een klein park met een groot verhaal

15 sep om 08:24 uur

Leonie Nieuwland is landschapsontwerper bij de gemeente Zwolle. Haar favoriete plek is het Azaleapark in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Play & Relax van Wereldhave: een minibos vol

14 sep om 08:46 uur

Shoppen vermoeiend? Niet in Kortrijk. Terwijl ouders bij winkelcentrum Ring Shopping neerploffen, verdwijnt hun…

Lees verder »
descriptionArtikel

Historisch zitten in het centrum van Tegelen

11 sep om 09:59 uur

“Grijsen heeft met een zitelement in de vorm van een kiepkarretje het mooiste zitelement geleverd wat er op dit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wassenaar kiest voor slimme kast

10 sep om 08:29 uur

Wie op dinsdagen over de Berkheistraat in Wassenaar wandelt, treft er een levendige weekmarkt met een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

Roelofs Groep: 65 jaar bouwen aan de leefomgeving van morgen

10 sep om 08:18 uur

Dit jaar viert Roelofs Groep haar 65-jarig jubileum. Vanaf de eerste vrachtwagen van oprichter Herman Roelofs…

Lees verder »