BlueCity in Rotterdam een stuk groener na herinrichting

maandag 13 januari 2020
timer 2 min
Het gebied bij BlueCity, met uitzicht over de Nieuwe Maas, in Rotterdam krijgt een grondige opknapbeurt. In november 2020 moet de herinrichting gereed zijn.

Achter BlueCity komen grote vakken met grassen, bloeiende planten, bomen en bloembollen. Ook aan de zijkant komt groen, waar je vanaf het buitenterras van Alohabar op uitkijkt. Yvette Govaart van BlueCity, een samenwerking tussen circulaire bedrijven, is blij met deze ontwikkeling: “Het groen ligt straks als een sjaal om ons heen.”

Terras

Het gebouw krijgt verschillende uitgangen naar de kade. Bezoekers en medewerkers van BlueCity hebben dan makkelijk toegang tot het groen. De gemeente plaatst bankjes. Een ondernemer uit BlueCity is van plan om buiten een terras aan te leggen. 

Hitte, droogte en zout water

Wouter Sibum van de gemeente Rotterdam zegt over het ontwerp: “We zetten bomen neer die zorgen voor schaduw, want in de zomer kan het er knap warm worden. Zij zijn hitte- en droogtebestendig, net als de planten en struiken. En ze kunnen tegen zout voor die zeldzame keren dat de Nieuwe Maas bij hoog water de kade op stroomt. We denken aan meerstammige bomen en aan iepen. Veel mensen denken dat iepen ziek worden, maar inmiddels bestaan er ook ziektebestendige iepen.”

Hergebruik

Een laag fijne kiezel tussen het groen houdt het vocht vast in de grond. De gemeente onderzoekt of hiervoor de grote lavastenen uit het oude zwembad vermalen kunnen worden. De gemeente heeft het ontwerp in overleg met bewoners en bedrijven uit de buurt gemaakt. De verwachting is dat de herinrichting in november 2020 is afgerond.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Young Professional: Else van den Berg - Brouwer

30 okt om 10:00 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kinderen en volwassenen in de buitenruimte: hoe vinden we de balans?

23 okt om 10:00 uur

Ruimte voor de Jeugd bracht dit jaar de essaybundel "Meer spelen, gezond opgroeien – Het recht op spelen borgen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deventer geeft voetganger hoogste prioriteit in binnenstad

22 okt om 10:08 uur

De gemeente Deventer zet de voetganger bovenaan bij de inrichting van de binnenstad en de wijken eromheen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid voor vrouwen vraagt meer dan straatverlichting

20 okt om 10:00 uur

Vrouwen en meisjes voelen zich vaker onveilig op straat dan mannen en jongens. Ze delen hun locatie met…

Lees verder »