BlueCity in Rotterdam een stuk groener na herinrichting

maandag 13 januari 2020
timer 2 min
Het gebied bij BlueCity, met uitzicht over de Nieuwe Maas, in Rotterdam krijgt een grondige opknapbeurt. In november 2020 moet de herinrichting gereed zijn.

Achter BlueCity komen grote vakken met grassen, bloeiende planten, bomen en bloembollen. Ook aan de zijkant komt groen, waar je vanaf het buitenterras van Alohabar op uitkijkt. Yvette Govaart van BlueCity, een samenwerking tussen circulaire bedrijven, is blij met deze ontwikkeling: “Het groen ligt straks als een sjaal om ons heen.”

Terras

Het gebouw krijgt verschillende uitgangen naar de kade. Bezoekers en medewerkers van BlueCity hebben dan makkelijk toegang tot het groen. De gemeente plaatst bankjes. Een ondernemer uit BlueCity is van plan om buiten een terras aan te leggen. 

Hitte, droogte en zout water

Wouter Sibum van de gemeente Rotterdam zegt over het ontwerp: “We zetten bomen neer die zorgen voor schaduw, want in de zomer kan het er knap warm worden. Zij zijn hitte- en droogtebestendig, net als de planten en struiken. En ze kunnen tegen zout voor die zeldzame keren dat de Nieuwe Maas bij hoog water de kade op stroomt. We denken aan meerstammige bomen en aan iepen. Veel mensen denken dat iepen ziek worden, maar inmiddels bestaan er ook ziektebestendige iepen.”

Hergebruik

Een laag fijne kiezel tussen het groen houdt het vocht vast in de grond. De gemeente onderzoekt of hiervoor de grote lavastenen uit het oude zwembad vermalen kunnen worden. De gemeente heeft het ontwerp in overleg met bewoners en bedrijven uit de buurt gemaakt. De verwachting is dat de herinrichting in november 2020 is afgerond.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Als de stad niet breder kan, moet het groen de gevel op

9 okt om 08:06 uur

De stad wordt dichter, warmer en drukker, en de vraag naar groen groeit mee: voor verkoeling, biodiversiteit en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Uniforme uitstraling voor BRT-haltes in provincie Utrecht

7 okt om 10:00 uur

Met de start van de nieuwe OV-concessie in de regio Utrecht is het Bus Rapid Transit-netwerk (BRT) verder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vispassage in de Dinkel krijgt keerwanden op maat, tot op de millimeter

5 okt om 11:33 uur

In de Dinkel kunnen vissen en andere waterdieren weer vrij passeren langs twee rijksmonumenten: het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »