Reflecterend asfalt Smallingerland

maandag 15 november 2010
timer 2 min
Reflecterend asfalt op binnenwegen Smallingerland  De gemeente Smallingerland heeft bij het recente aanbrengen van nieuw asfalt een nieuw soort deklaag gebruikt die de openbare verlichting enigszins reflecteert. Daarmee is uiteindelijk minder licht van het openbare verlichtingsnetwerk nodig. 
Reflecterend asfalt Smallingerland

 

Foto: Bouwmaterieel.nl

Dimbare openbare verlichting nodig


De gemeente kan nu nog niet optimaal gebruik maken van dat voordeel omdat een groot deel van de openbare verlichting nog niet dimbaar is. Bij het reguliere vervangen van straatverlichting is dat, dus op termijn, wel de bedoeling.

Alternatief voor geluidsreducerend asfalt


Daarnaast heeft de gemeente zeven jaar geleden voor het eerst gebruik gemaakt van geluidreducerend asfalt, onder meer op de Noorder- en Zuiderhogeweg. Daar waar de Wet Geluidhinder dat noodzakelijk maakt, zal de gemeente blijven kiezen voor deze geluidreducerende variant. Het uitgangspunt was destijds om deze variant ruimer toe te passen binnen de bebouwde kom.

Scheurvorming


De gemeente constateert nu na een aantal jaren praktijkervaring dat er sneller onderhoud nodig is van dit type deklaag. Langs de Noorder- en Zuiderhogeweg is wat scheurvorming ontdekt. In de loop van 2011 wordt dat opgelost maar geluidreducerend asfalt zal voortaan niet altijd de eerste keuze zijn van de gemeente.

Lees ook:

Reflecterend fietspad in Purmerend


Reflecterende betonklinker bespaart licht

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podiumbank opvallende blikvanger in Tilburgse Binnentuin

10 sep om 14:14 uur

Op 3 maart 2026 werd de Binnentuin, een van de verblijfsruimten in de Tilburgse Spoorzone, officieel geopend,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzame wortels voor de openbare ruimte

8 sep om 08:00 uur

Om van de openbare ruimte een groenere verblijfplek te maken lanceert Furns drie duurzame oplossingen: robuuste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt van hitte een integrale opgave

7 sep om 15:15 uur

Nederland warmt op en de zomers worden extremer. In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dankzij slimme technologie betere participatie in Sittard-Geleen

7 sep om 10:00 uur

Hoe richt je een buurt zo klimaatrobuust mogelijk in en hoe neem je bewoners daarin mee? De gemeente Sittard-…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: ZonneBouwHekken

7 sep om 09:20 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Green2Grow

7 sep om 09:15 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Speelplan

7 sep om 09:03 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »