Roep om meer openbare toiletten wordt luider

woensdag 15 november 2017
timer 2 min
Sinds de discussie over een boete voor een vrouwelijke wildplasser, staan openbare toiletten hoog op de agenda. De Maag Lever Darm Stichting doet ook een duit in het zakje. De stichting vindt dat er meer openbare toiletten moeten komen.

Samen met een aantal patiëntenverenigingen (CCUVN, PDSB, Stomavereniging, SPKS) en Ieder(in) maakt de stichting zich sterk om het tekort aan openbare toiletten aan te pakken. De primaire doelgroep is mensen met chronische buikklachten en plasproblemen. “Zij moeten meestal vaker dan gemiddeld naar het toilet”, schrijft de Maag Lever Darm Stichting in een officieel statement.

 

Bernique Tool, directeur Maag Lever Darm Stichting: “De recente publiciteit rondom Geerte Piening uit Amsterdam, die een boete van de rechter kreeg voor wildplassen en alle reacties daarop, zegt genoeg. Niet alleen buikpatiënten zouden enorm geholpen zijn met meer openbare toiletten, ook mindervaliden, vrouwen, ouders met kinderen en ouderen. In het buitenland zijn daar richtlijnen en regels voor. In Nederland niet. Daar moet verandering in komen”.

Voorstel voor een richtlijn

Op donderdag 16 november vindt een tweede Ronde Tafel Conferentie plaats met diverse partijen waaronder gemeenten, patiëntenverenigingen, retailers en HogeNood. Doel is om met elkaar van gedachten te wisselen hoe tot meer openbare toiletten in Nederland gekomen kan worden.

 

De Maag Lever Darm Stichting en patiëntenverenigingen komen dan met een voorstel voor een richtlijn waarmee gemeenten, samen met ondernemers, winkeliers en horeca, aan de slag kunnen om meer openbare toiletten te realiseren in hun gemeenten.

 

Lees ook: Studio ontwerpt openbaar toilet, ook voor vrouwen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn meet tien jaar lang hoe groen binnenstad afkoelt

16 apr om 09:05 uur

Alphen aan den Rijn wil de binnenstad op hete dagen 8 tot 10 graden koeler maken door fors te vergroenen.…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »