Winkelcentrum Goverwelle krijgt upgrade

woensdag 16 januari 2019
timer 2 min
Het winkelcentrum in de wijk Goverwelle in Gouda krijgt een welverdiende upgrade. De modernisering van het ruim twintig jaar oude centrum versterkt het winkelaanbod en vergroot de aantrekkelijkheid voor het publiek.

De uitbreiding vindt plaats aan het Poldermolenplein, waar zich een tweede supermarkt vestigt. Verder worden de passages opgewaardeerd en de reeds bestaande supermarkt uitgebreid. Het gebruik van duurzame materialen en de nadruk op de details geven het winkelcentrum een flinke kwaliteitsimpuls. 


De detaillering uit zich vooral in de uniforme entrees, gevels en luifels. Deze versterken de herkenbaarheid en aantrekkelijkheid van het winkelcentrum. De uitbreiding van het winkelcentrum zorgt tevens voor een verbetering van de doorstroming en logistieke afwikkeling. 


Het winkelcentrum in de bestaande situatie (links) en nieuwe situatie (rechts) 

Het dak van de nieuwbouw is ontworpen als een groene vijfde gevel waar de reeds bestaande appartementen op uitkijken. Ook de omgeving van Goverwelle krijgt een upgrade. Zo krijgt de openbare ruimte, inclusief de parkeerplaatsen, een hoogwaardige en duurzame inrichting. Traanberg Partners tekent voor het ontwerp van het nieuwe winkelcentrum. Het projectmanagement is in handen van WIJZIJNbouwmanagers. Bouwbedrijf Pennings voert het project uit. 




Tijdens de werkzaamheden blijft het huidige winkelcentrum gewoon geopend. Om de veiligheid van het winkelend publiek te kunnen garanderen, heeft Bouwbedrijf Pennings een uitgebreid plan voor de directe omgeving opgesteld. De oplevering van het nieuwe winkelcentrum staat gepland voor het derde kwartaal van 2019. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Utrecht opent Park Paardenveld, eerste stuk Singelpark Noord

4 nov om 10:00 uur

In de Utrechtse binnenstad is Park Paardenveld geopend, elf jaar na het herstel van de singel. Waar eerst een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem bouwt circulaire bruggen met een verhaal

3 nov om 10:00 uur

Als zijn kinderen een ander bed willen, schroeft Jeroen van Gaalen het oude uit elkaar en timmert er iets…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional: Else van den Berg - Brouwer

30 okt om 10:00 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »