Zwolle in de ban van geveltuinen

vrijdag 16 december 2016
timer 2 min
De stad Zwolle wordt groener en groener. Verspreid door de binnenstad worden geveltuinen aangelegd. Doel is om de Hanzestad een groene uitstraling te geven.

Een voorbeeld van de aangelegde plantsoenen zijn de geveltuinen in het Broerenkwartier, ontworpen door de bekende tuinarchitect Harry Pierik. In de Roggenstraat, Broerenstraat, Spiegelstraat, Korte Smeden en Eiland zijn de geveltuinen inmiddels ook te vinden. Spoedig volgen ook de stegen richting het Gasthuisplein. Samen vormen de plantsoenen een route van ‘secret gardens’, die leidt langs de mooiste plekken in de binnenstad. Het onderhoud wordt gedaan door de ondernemers in de betreffende straten, samen met Rova, leerlingen van de Groene Welle en een netwerk van vrijwilligers.

Opkomst van geveltuinen

De aanleg van geveltuinen is één van de initiatieven om het Broerenkwartier een positieve impuls te geven. Inmiddels tonen ondernemers uit de gehele binnenstad interesse voor de komst van geveltuinen. Een ander initiatief is het groenpaviljoen op het plein Achter de Broeren, een ontwerp van kunstenares Merijn Vrij. Afgelopen half jaar vormde dat een populaire rust- en ontmoetingsplek voor het winkelend publiek.

Expositie

Deze winter maakt het paviljoen tijdelijk plaats voor andere kunstwerken. Zo stelt kunstenaar Ronald A. Westerhuis verschillende werken beschikbaar aan de stakeholdersvereniging van het Broerenkwartier ten behoeve van een expositie die tot en met 10 maart te zien zijn op onder andere het Broerenkerkplein.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Uniforme uitstraling voor BRT-haltes in provincie Utrecht

7 okt om 10:00 uur

Met de start van de nieuwe OV-concessie in de regio Utrecht is het Bus Rapid Transit-netwerk (BRT) verder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vispassage in de Dinkel krijgt keerwanden op maat, tot op de millimeter

5 okt om 11:33 uur

In de Dinkel kunnen vissen en andere waterdieren weer vrij passeren langs twee rijksmonumenten: het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »