Eindhovense straat wordt veilig en groen

woensdag 17 april 2019
timer 1 min
Samen met een werkgroep van betrokken bewoners is een ontwerp gemaakt voor de herinrichting van de Hastelweg/Strijpsestraat in Eindhoven. De werkzaamheden van dit project starten aan het einde van dit jaar.

De hoofdthema's voor dit herinrichtingsproject zijn meer groen, unieke waterberging en verkeersveiligheid. Dat schrijft gemeente Eindhoven op haar website. In het ontwerp is 1100 m2 meer groen opgenomen en er komen 49 bomen, terwijl er nu 22 staan. Daarnaast zijn er binnen de werkgroep bewoners die hebben aangegeven een geveltuin te willen. Op deze manier wordt de straat nog groener. 


Een gedeelte van de Hastelweg/Strijpsestraat krijgt een apart regenwaterriool en een nieuw waterbergingssysteem, die nog nergens in Eindhoven wordt toegepast. Het gaat om een steenwolpakket onder de weg.

Verkeersveiligheid

Om de verkeersveiligheid in deze straten te bevorderen, krijgt de weg een typische 30 km/u-uitstraling. Er komen brede trottoirs, duidelijke fietsstroken, verhoogde kruispunten en op twee plekken een zebrapad. Daarnaast wordt de bushalte verschoven en wordt de openbare verlichting vervangen. De lantaarnpalen met bladeren krijgen, in overleg met de werkgroep, een andere plek toegewezen. 


Lees meer over dit herinrichtingsproject op de projectpagina

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Seijsener, Makita, Bosch Beton, Mastscan, Streetlife, Ruimtemakers, Velosolutions en Speelplan

2 sep om 13:52 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Struyk, Rots Maatwerk, Inter Design, Roelofs, Schréder, Vandersanden, VélopA en Green2Grow

2 sep om 13:23 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Furns, Lightronics, Erdi, Fedu Opleidingen, ACO, Het Plein, Grijsen en Skelex

2 sep om 12:41 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Mike Blauw

18 sep om 08:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Waardensturing in de beheerpraktijk

15 sep om 08:00 uur

In de omgevingsvisie van een gemeente staan veel waarden, bijvoorbeeld over biodiversiteit, gezondheid,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van probleem naar oplossing: Statiegeldpaal. Goed verhaal.

14 sep om 12:00 uur

Sinds de invoering van statiegeld op kleine plastic flesjes en blikjes is er iets veranderd in de openbare…

Lees verder »