Op naar een fietsvriendelijkere Lange Nieuwstraat

maandag 17 juni 2019
timer 1 min
De Lange Nieuwstraat in Utrecht ondergaat eind dit jaar een herinrichting. De straat wordt voorzien van fietsvriendelijker klinkers en bredere stoepen, met minder obstakels voor voetgangers en mensen in een rolstoel.

Het idee is dat de straat op deze manier aantrekkelijker wordt voor met name fietsers, schrijft Utrecht Nieuws. Door de herinrichting ontstaat extra ruimte in de straat. Met de herinrichting verdwijnen namelijk 23 parkeerplaatsen. Dit is mogelijk doordat veel bewoners hun parkeervergunning voor op straat hebben ingeruild voor een parkeervergunning in de garage. In het nieuwe ontwerp zullen alleen aan de oostzijde van de straat parkeerplaatsen gerealiseerd worden. 


Het ontwerp is tot stand gekomen in samenwerking met een klankbordgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van bewoners (BON), culturele instellingen, ondernemers, de Fietsersbond, SOLGU en busmaatschappij QBUZZ. Naar verwachting kan eind dit jaar worden gestart met de uitvoering, waarna het naar verwachting halverwege 2020 gereed zal zijn. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

12 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie Oranjebuurt Dieren als model voor duurzame wijkontwikkeling

16 sep om 13:24 uur

In de afgelopen jaren heeft de Oranjebuurt in Dieren een ingrijpende metamorfose ondergaan. Waar de Oranjebuurt…

Lees verder »

Maak openbare voorzieningen slimmer met online beheer

16 sep om 13:19 uur

Met onze Slimme kast® heb je altijd en overal inzicht in de status van je installatie. Storingen worden direct…

Lees verder »

TG Lining maakt de openbare ruimte toegankelijk

16 sep om 12:32 uur

TG Lining is specialist op het gebied van geleideroutes voor mensen met een visuele beperking. 

Lees verder »
descriptionArtikel

Van boomrooster tot buitenbank: vader en zoon Willems over 30 jaar straatmeubilair

16 sep om 08:49 uur

Al in de jaren tachtig leverde Frank Willems materiaal voor de buitenruimte. Inmiddels geniet hij van zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een klein park met een groot verhaal

15 sep om 08:24 uur

Leonie Nieuwland is landschapsontwerper bij de gemeente Zwolle. Haar favoriete plek is het Azaleapark in de…

Lees verder »