Herinrichting Kloosterplein Goirle

donderdag 22 juli 2010
timer 2 min
Volgend jaar starten de werkzaamheden voor de herinrichting van het Kloosterplein. De gemeenteraad van Goirle stemde in met een kredietverstrekking van € 600.000 voor de aanpak van een eerste deelgebied.

Herinrichting Kloosterplein Goirle


Auto te gast


Het gaat om het deel tussen de ABN-AMRO bank, de villa Sperber en tussen het CC Jan van Besouw en de Tilburgseweg. De laatste weg wordt verkeersontmoedigend gemaakt. De auto is er te gast. De inrichting van het plein moet passen binnen het plan van Buro Lubbers. In dat plan worden allerlei suggesties gegeven voor materiaalgebruik, ontwerp, inrichting en groen.


Ontwerpvisie bruisend dorpshart


Buro Lubbers heeft de besloten prijsvraag voor het Kloosterplein gewonnen. Buro Lubbers: “Waar het plein nu voornamelijk functioneert als condensatiepunt van routes, voorziet het de landschapsarchitect een bruisend dorpshart. Lindebomen zullen zorgen voor een stevige groenstructuur en een geheel eigen ruimtelijke kwaliteit die de stedenbouwkundige identiteiten in de directe omgeving in hun waarde laat. Prettige zitplekken in de zon en de schaduw, evenals een 'dorpstafel' of 'zwetsbenkseke' maken het Kloosterplein tot dé ontmoetingsplek van het dorp.”

Uitvoering in stappen


Omdat Buro Lubbers een plein wil maken voor de Goirlenaren, zullen gebruikers en belangengroepen betrokken worden in het proces. Bovendien kan het plan in stappen worden uitgevoerd, met het voordeel dat bewoners al op korte termijn een aangenaam verblijfplein tot hun beschikking hebben. De bedoeling is dat het plein vervolgens uitgroeit tot het groene dorpshart van Goirle.

Herinrichting Groot Kloosterplein


Het Groot Kloosterplein, waarover de raad zich in 2009 uitsprak, komt op zijn vroegst in 2015 aan bod en alleen als er genoeg geld is. De gemeente moet de komende jaren miljoenen bezuinigen.

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen hoogwerker meer nodig dankzij digitaal proefschijnen met photogrammetry

4 jun om 08:25 uur

Traditioneel proefschijnen is kostbaar, tijdrovend en logistiek complex. Nico de Kruijter ontwikkelde een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »

Ladelys: slimme laadlichtmast voor de openbare ruimte

26 mei om 13:08 uur

De energietransitie en de groei van elektrisch rijden vragen om slimme oplossingen voor de openbare ruimte.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inspiratie voor een toekomstbestendige leefomgeving

22 mei om 14:24 uur

Klimaatverandering en andere maatschappelijke opgaven vragen om slimme, duurzame en klimaatbestendige keuzes in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »