Versnipperde natuur houdt economische groei tegen

maandag 26 augustus 2019
timer 1 min
Er is zoveel versnipperde natuur in Nederland dat het de economische groei stokt. VNO en LTO willen de lappendeken af om de economische groei nieuw leven in te blazen en problemen met de uitstof van stikstof te voorkomen.

Sinds het afschieten van het stikstofbeleid kwamen al duizenden projecten voor woning-, wegen-, en dijkenbouw tot stilstand, schrijft De Telegraaf. Volgens LTO-voorzitter Marc Calon liggen de verschillende natuurgebieden en Nederland teveel versnipperd en uit elkaar. Het zou volgens Calon een verlammende werking hebben. "Het idee van 160 aparte Natura 2000-gebieden is een vergissing geweest."

Natura 2000 richt zich op het behoud en de ontwikkeling van gebieden in Europa. Het is een verzamelnaam voor gebieden die worden beschermd vanuit de Vogel- en Habitatrichtlijn. Alle Natura-2000 gebieden zijn gelegen binnen de Ecologische Hoofdstructuur. 

VNO-voorzitter Hans de Boer bepleit een concentratie van natuurgebieden: minder en groter. Op die manier zitten de natuurgebieden elkaar niet in de weg. Ook stelt De Boer voor om op de langere termijn meer geld vrij te maken voor natuurbeheer.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec om 09:00 uur

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slim betalen voor energie: eenvoudige, eerlijke en duurzame marktstroom

22 dec om 08:56 uur

Markten en evenementen vragen om betrouwbare en efficiënte stroomvoorziening.  Seijsener Techniek biedt slimme…

Lees verder »
descriptionArtikel

Intensief maaien: accukracht die brandstofmotoren evenaart

19 dec om 10:44 uur

Professionals in groenbeheer en openbare ruimte weten: voor het zwaardere werk is alleen het beste goed genoeg…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Pim Buijs

15 dec om 10:49 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden in een

4 dec om 09:32 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

28 nov om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als rioolbeheerder bepaal jij hoe circulair de openbare ruimte wordt

26 nov om 08:00 uur

Gaat de straat open voor rioleringswerkzaamheden? Grijp deze kans om uitdagingen als circulariteit, de…

Lees verder »