Fitnessen tijdens vaartocht door Parijs

woensdag 30 november 2016
timer 1 min
In Parijs zijn plannen voor een zogeheten gymboot. Aan boord is een fitnessruimte, waar mensen hun wekelijkse sportuurtjes kunnen maken. Dat is niet alles: de vrijkomende energie wordt gebruikt om de boot varende te houden op rivier de Seine.

Het Paris Navigating Gym-project is een idee van het internationaal design- en innovatiekantoor Carlo Ratti Associati en Technogym, de toonaangevende fabrikant op het gebied van fitnessapparatuur. De door mensenkracht aangedreven gymboot doet cruises over rivier de Seine.

De 20 meter lange fitnessboot biedt plaats aan 45 personen. De ruimte is voorzien van Technogym ARTIS-machines, die  de menselijke energie die vrijkomt tijdens het sporten omzet in voeding voor de elektrische boot. ‘De Paris Navigating Gym mikt op verdere integratie van de rivier in de mobiele infrastructuur van de stad’, aldus Ratti.

Meer artikelen met dit thema

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »
rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hoewel in Hengelo pas 60 procent van de openbare verlichting slim en verled is, heeft de gemeente toch al de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo helpt handreiking gemeenten bij transformatie naar beweegvriendelijke naoorlogse wijken

24 jun om 11:42 uur

Integreren van beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken, dat is niet eenvoudig en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »