Aanloophaven en Raadhuisplein vergroten aantrekkingskracht Zeewolde

vrijdag 13 juni 2014
timer 2 min
Onlangs heeft de gemeente Zeewolde opdracht gegeven om de Aanloophaven in het centrum aantrekkelijker te maken voor gezinnen. Dit heeft geleid tot een aantal aanpassingen zoals het aanbrengen van meer groen, het bouwen van een uitkijktoren en een waterspeeltoestel voor kinderen. Ook het naastgelegen Raadhuisplein is onder handen genomen.

Zeewolde is één van de jongste dorpen in Nederland. In 1984 vestigden de eerste bewoners zich in deze nieuwe plaats in de Flevopolder. De gemeente is er sindsdien in geslaagd het dorp ruim van opzet te houden. Midden in het dorp is de Aanloophaven. Dit is de passantenhaven van Zeewolde. Er zijn ook sanitaire voorzieningen. Ideaal voor recreanten en toeristen die het dorp willen bezoeken. Het is de bedoeling dat hier straks een pontje varen zodat men een rondje kan wandelen. 


Raadhuisplein

Het naastgelegen Raadhuisplein vormt de verbinding tussen de haven en het gemeentehuis. Ook het plein is onder handen genomen. De bestrating is vervangen. Bij de nieuwe inrichting is er meer ruimte voor groen. Met een horeca ondernemer is afgesproken dat een deel van het plein gebruikt mag worden als gezellig terras. Hiermee is het voorheen kale plein een verblijfsruimte geworden.

 

Energievoorzieningen voor evenementen

Het nieuwe plein is tevens aangewezen als evenementenlocatie. Met het organiseren van diverse evenementen wil de gemeente de aantrekkelijkheid van het dorp vergroten. Voor de evenementen zijn vaste energievoorzieningen aangelegd, ondergebracht in een PUTkast model Evenement. Het plein beschikt nu over een ruim assortiment van verschillende contactdozen. Voor vrijwel elk type evenement is er nu een passende aansluiting. Deze obstakelvrije voorzieningen zijn turn-key gerealiseerd en rechtstreeks aangesloten op het net van Liander.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecologisch bermbeheer groeit snel, maar vraagt om slimme samenwerking

5 mei om 10:34 uur

Kilometers bermen vol bloemen, insecten en leven: het klinkt eenvoudig, maar de praktijk is weerbarstiger.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »