Brabantse stadsvogels krijgen subsidie

dinsdag 18 februari 2020
timer 1 min
De populatie van vogels in de stad neemt steeds verder af. Om vogels te kunnen voorzien van een beter leefklimaat, krijgen zij aandacht van de subsidieregeling Natuur van provincie Noord-Brabant.

De extra aandacht voor stadsvogels is het gevolg van een motie van statenlid Tom Ludwig, schrijft Nature Today. Ludwig wil hiermee de achteruitgang van het aantal stadsvogels in Noord-Brabant aanpakken. Nog tot 3 maart kunnen aanvragen worden ingediend voor subsidie voor projecten die de natuur ten goede komen.

Minder plek en voedsel voor de vogel

Uit onderzoek blijkt dat er steeds minder stadsvogels zijn, benadrukt Ludwig. Van de twintig kenmerkende soorten zijn er dertien met aanzienlijk minder exemplaren in de stad dan voorheen. Dat komt omdat ze minder plekken hebben om nesten te bouwen en voedsel te vinden. Met behulp van de provincie zijn goede projecten opgestart, zoals het plaatsen van extra nestkasten. 


Binnen de regeling is subsidie beschikbaar in een groot aantal focuspunten. De projecten voor stadsvogels vallen binnen biodiversiteit, bedreigde diersoorten en leefgebieden. Elke paragraaf heeft zijn eigen indientermijn en subsidieplafond. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

In elke Nederlandse gemeente een TreeTag

14 sep om 10:55 uur

Welke waarde heeft een grote boom voor zijn omgeving? Pius Floris Boomverzorging berekent het voor duizenden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wassenaar kiest voor slimme kast

10 sep om 08:29 uur

Wie op dinsdagen over de Berkheistraat in Wassenaar wandelt, treft er een levendige weekmarkt met een breed…

Lees verder »

Slimmere oplossingen tegen afval op straat

8 sep om 09:29 uur

Industrilås staat al 44 jaar bekend om hun innovativiteit op het gebied van sloten, scharnieren en aanverwante…

Lees verder »
descriptionArtikel

Circulaire placemaking op ‘plekken achter de hekken’

2 sep om 09:08 uur

Het jaar 2030 nadert en circulair handelen is nog lang geen gemeengoed bij de inrichting van de openbare ruimte…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Bij lichtmasten is 95 procent circulair wel haalbaar’

26 aug om 09:35 uur

De tijden veranderen. Een lichtmast na de geschatte levensduur van ongeveer veertig jaar zonder pardon afvoeren…

Lees verder »

Slim regenwaterbeheer in de stad: maatwerk op het terrein van Weberei Conrad in Lörrach

21 aug om 08:00 uur

Hoe vang je regenwater op in een volledig verhard stedelijk gebied, zonder het riool te overbelasten? Die vraag…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van pionieren naar professionaliseren in de circulaire openbare ruimte

19 aug om 14:18 uur

Circulariteit is al jaren een veelbesproken thema in de wereld van de openbare ruimte. Maar wat betekent het nu…

Lees verder »